platforma blogowa portalu głos koszaliński

Generacja 2013. Tłumy na koncercie TSA w Kreślarni [wideo]

Zespół TSA sprawił, że Klub Studencki Kreślarnia w niedzielny wieczór dosłownie pękał szwach. Na koncert ekipy Marka Piekarczyka, który odbył się w ramach przeglądu Generacja 2013 przyszło pół tysiąca fanów.

TSA / fot. Mariusz Rodziewicz

TSA / fot. Mariusz Rodziewicz

Według pierwotnych planów zarówno przesłuchania konkursowe, jak i koncert finałowy przeglądu Generacja 2013 miały odbyć się w Centrum Kultury 105, czyli w siedzibie organizatora imprezy. Ostatecznie CK105 zdecydowało się na współpracę z klubem Kreślarnia.

Na szczęście dla fanów, którzy tłumnie przybyli na koncert zespołu TSA, bo ani sala baletowa, w której początkowo miał się odbyć koncert, ani hol w CK105 nie pomieściłby takiej liczby fanów. Mało tego. Wszystkich fanów nie była w stanie pomieścić także Kreślarnia. Kiedy sprzedany został ostatni, pięćsetny bilet na występ TSA przed klubem stało jeszcze sporo fanów starego dobrego rocka, którzy musieli odejść z kwitkiem.

Nie ma się jednak co dziwić takiemu zainteresowaniu koncertem, skoro bilety były wyjątkowo tanie (5 i 10 złotych), a dodatkowo zespół TSA można było w Koszalinie zobaczyć na żywo ponad 30 lat temu.

– Ostatni raz graliśmy tu 31 lat temu, ale to nie nasza wina, że nie było nas tu tyle czasu. Nie zapraszali, to nie przyjeżdżaliśmy – stwierdził Marek Piekarczyk na początku koncertu. Ich występ rozpoczął się kilkanaście minut po godz. 21, po występie zwycięzcy 33. Przeglądu Zespołów Rockowych Generacja 2013. W tym roku został nim zespół Krzikopa, folkowo-rockowa kapela ze Śląska.

Na koncercie TSA bawili się wszyscy: i zupełnie młodzi fani rocka, i ludzie, którzy podczas pierwszego koncertu grupy w Koszalinie mieli już po 30 lat.

Zobacz FILM >>> Generacja 2013. TSA w klubie Kreślarnia [wideo]

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

2 komentarze do “Generacja 2013. Tłumy na koncercie TSA w Kreślarni [wideo]”

  1. lauda napisał(a):

    Marek Piekarczyk i Andrzej Nowak występowali w jeszcze w latach 90-tych w klubie BROK na Grunwaldzkiej w ramach występów UNPLUGGED. Byłem na koncercie TSA 31 lat temu w hali Gwardii i na występie przy kuflu piwa w BROKU…Wczoaraj się nie dostałem.

  2. Krzysztof Głowacki napisał(a):

    był ogień było naprawdę fajnie…udowodniliśmy że SYNERGIA sprawia ze 1+1=33 🙂 co do braku biletów to tylko przypominamy ze naw przedsprzedaży 🙂 ponoć jeszcze tydzień temu sprzedanych było 20 sztuk :)…w każdym razie należy podziękować organizatorem z CK105 i współorganizatorom z Akademickiego Centrum Kultury KS Kreślarnia że Festival Generacja wrócił na swe dawne „szerokie” tory…to dobry prognostyk na przyszłość…ten festival może być promotorem miasta Koszalin nie tylko na skale lokalną…zyczmy sobie takich eventów w jak najszerszej współpracy bo korzystają na tym wszyscy od organizatorów po fanów…no i zapraszamy na kolejne koncerty do Kreski 01.12 ACID DRINKERS 🙂