platforma blogowa portalu głos koszaliński

Andrzej Poniedzielski w Koszalinie. Kawałek Podłogi 24 października 2013

Andrzej Poniedzielski, poeta, satyryk, autor tekstów piosenek, felietonista wystąpi w Koszalinie. 24 października w klubie Kawałek Podłogi zaprezentuje m.in. utwory ze swojej najnowszej płyty „SzlafRock (&roll)”.

Andrzej Poniedzielski - SzlafRock (&roll)

Andrzej Poniedzielski – SzlafRock (&roll)

Początek o godz. 20. Bilety w przedsprzedaży kosztują 50 złotych.

Andrzej Poniedzielski. Niewątpliwie jedna z najbardziej charakterystycznych postaci w polskim kabarecie.  “Logo jesieni”, jak mówią o nim koledzy z branży. Świetny satyryk. Człowiek, który potrafi opowiedzieć najśmieszniejszą historię z najsmutniejszym wyrazem twarzy. W Kawałku Podłogi będzie śpiewał piosenki ze swojej najnowszej płyty „SzlafRock (& roll)”  i opowiadał różne historie. To może być smutny wieczór na wesoło, albo… wesoły wieczór na smutno. Oczywiście w jak najbardziej pozytywnym znaczeniu tych słów.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xLAUNXQMFmI[/youtube]

Najnowsza płyta Andrzeja Poniedzielskiego „SzlaRock (&roll)” to autorskie wykonanie piosenek pisanych dla wielu wykonawców: Maryli Rodowicz, Edyty Gepert, Anny Treter… Znalazło się na płycie również kilka nie zarejestrowanych nigdy wcześniej utworów oraz dwa premierowe nagrania. Opracowanie aranżacji artysta powierzył Wojciechowi Borkowskiemu, Andrzejowi Pawlukiewiczowi, Jerzemu Satanowskiemu, Pawłowi Stankiewiczowi i Adamowi Opatowiczowi.
O Płycie Andrzej Poniedzielski powiedział: W tytule – „SzlafRock (& roll)” – najistotniejszy jest cudzysłów. Od niego należałoby czytać tę płytę. I na nim skończyć. Bo w środku – mójsłów.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0pRliAYlZmg[/youtube]
Spektakl „SzlafRock (& roll)” to ilustrowane piosenkami z płyty opowiadanie o nadziejach, marzeniach, planach, przeczuwaniach, odkryciach, zachwytach, rozczarowaniach… W spektaklu cudzysłów można sobie ustawiać dowolnie.
autor: Mariusz Rodziewicz
kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.