platforma blogowa portalu głos koszaliński

Koncert: Skubas w Koszalinie. Wygraj bilet!

Skubas, gitarzysta i wokalista, który w 2012 roku wydał debiutancki album „Wilczełyko” zagra w Koszalinie. W klubie Kawałek Podłogi zagra 21 października 2013 roku.

Skubas / fot. Anna Tomczyńska

Skubas / fot. Anna Tomczyńska

Skubas to młody utalentowany muzyk, który swoim udanym debiutanckim krążkiem “Wilczełyko” zrobił małe zamieszanie na polskiej scenie muzycznej. Muzyka Skubasa to niezwykle klimatyczne, akustyczne gitarowe brzmienia o lekko folkowym, grunge’owym charakterze.

 

W swoich autorskich kompozycjach łączy brudne, gitarowe riffy z melancholijnym wokalem, tworząc nostalgiczne, melodyjne piosenki. W produkcji płyty Skubas postawił przede wszystkim na atmosferę i przestrzeń. “Wilczełyko” wypełnia lukę na polskiej scenie muzycznej i jest swoistym powrotem do prostoty i autentyczności. Na płycie w produkcji brali udział tacy znakomici artyści jak Smolik, Emade, Kev Fox, Wojciech Sobura czy Mariusz Wróblewski.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Nlcy6BLUbQI[/youtube]

Bilety na koncert kosztują 20 złotych w przedsprzedaży i 25 złotych w dniu koncertu.  Początek koncertu o godz. 20. Jako support zagra zespół Luna Eclipsis.

Odpowiada Skubas.

– Twoja muzyka idealnie nadaje się do klubów, bo jest dość intymna. Ale występował eś też na dużych scenach dużych festiwali, jak choćby Heineken Opener Festiwal.

Skubas: – Nie ukrywam, że wolę kluby. Choć od razu dodam, że w wersji koncertowej wykonujemy te utwory mocniej, bardziej rockowo. Natomiast granie na festiwalu typu Opener jest zupełnie inna sytuacja, bo to święto muzyki. Gra się też wtedy na świeżym powietrzu, na słoneczku.

Moja muzyka najbardziej natomiast nadaje się na porę roku, której u nas dominuje. Jesienna, wietrzna, albo zimowa pokryta śniegiem.

 

 

– W Koszalinie zagrasz w klubie Kawałek Podłogi. Co będzie można usłyszeć?

Skubas: – Na pewno będzie to materiał z płyty „Wilczełyko”. A czy także z nowej? Zawsze zastanawiam się, czy warto już prezentować świeże kompozycje, zdradzać, co będzie na płycie, choć już niektóre nowe graliśmy właśnie latem na festiwalach. Sam bardzo szybko się nudzę graniem ciągle tego samego i bardzo chętnie dodaję nowe utwory do setlisty. Dziś nie mogę jednak powiedzieć, ile nowych utworów się na niej pojawi, bo listę utworów na koncert przygotowuję tuż przed koncertem.

UWAGA! Mam do rozdania dwa jednoosobowe zaproszenia na ten koncert. Aby je zdobyć wystarczy na maila mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl wysłać odpowiedź na pytanie: Dlaczego chcesz pójść na koncert Skubasa?

WAŻNE! W tytule maila proszę wpisać SKUBAS KAWALEK PODŁOGI, a w treści oprócz odpowiedzi także swoje imię, nazwisko i telefon kontaktowy. Zabawa trwa do niedzieli 20 października do godz. 12. Zwycięzcy zostaną poinformowani telefonicznie o sposobie odbioru wejściówki.

* Wasze odpowiedzi zostaną zamieszczone na blogu GraMuzyka.

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.