platforma blogowa portalu głos koszaliński

Koncert: Bisz w Koszalinie. Klub Freak 12 października 2013

Bisz, jeden z najlepszych obecnie raperów w Polsce już 12 października 2013 r. przyjedzie do Koszalina i zagra koncert w klubie Freak.

Bisz

Bisz

Bisz to raper i poeta reprezentujący Bydgoszcz. Równolegle nagrywa solowo oraz jako członek zespołu B.O.K (BiszOerKay & Dj Paulo). Od początku swojej twórczości doceniany za przemyślane teksty, dobór tematów, zabawy słowem oraz flow. Każda płyta Bisza jest inna zarówno w formie jak i treści, muzyka jest dla niego przestrzenią poszukiwań nowych sposobów na wyrażanie siebie oraz kondycji współczesnych młodych ludzi.

Wykonawca ten swój pierwszy materiał, który dotarł do szerszego grona odbiorców nagrał w 2007 roku. Był to mini album „Zimy”. Później pojawiały się różne płyty nielegale i projekty. Pierwszy oficjalny krążek „W stronę zmiany” wydał w 2011 roku wspólnie z projektem B.O.K. Album zebrał dobre recenzje i trafił na listę sprzedaży Olis.

Bisz zostaje zauważony nie tylko przez zagorzałych fanów zaangażowanego rapu ale także przez słuchaczy innych gatunków szukających w muzyce świeżości i dobrych tekstów. Jego zwrotki trafiają na kompilację Aloha 40% a potem Mixtape Prosto Kebs, gdzie nagrywa numer razem z W.E.N.Ą i Miuoshem.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=718vQDPPRoM[/youtube]

Współpraca ta owocuje zaproszeniem Bisza do Fandango Records, gdzie wydany zostanie pierwszy oficjalny solowy album bydgoskiego rapera pt. „Wilk Chodnikowy”. Album osiągnął status Złotej Płyty. Bisz został uznany Artystą roku 2012 magazynu Aktivist. Debiut roku Radia Sygnały. W zestawieniu płyta Roku magazynu T-Mobile Music, wymieniany jednym tchem razem z takimi artystami jak Maria Peszek czy T.Love, z uzasadnieniem „… Polskie, hiphopowe kalendarze ustawiamy bowiem teraz na rok zero – lata będą teraz określane jako te ‚przed Biszem’ i ‚po Biszu’….” – po usłyszeniu tej płyty redaktor Flint odesłał do domów większość polskiej sceny hiphopowej. Po nagraniu tej płyty Bisz awansował nie tylko do rapowej czołówki – to po prostu jeden z najbardziej interesujących dzisiaj polskich muzyków. Uświadom to sobie, sobie…”. Nominowany do miana artysty roku 2012 w bardzo wielu rankingach i zestawieniach.

Jako support wystąpią B.A.D. i Neile, koszalińscy raperzy.

Bilety na koncert w przedsprzedaży kosztują 20 złotych i 25 złotych w dniu koncertu.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qI3u5m1i5No[/youtube]

(materiały promocyjne)

Komentowanie wpisu jest wyłączone.