platforma blogowa portalu głos koszaliński

Blues w Kawałku Podłogi. Zagra Sean Webster z Australii. Wybraj bilet!

Sean Webster, świetny gitarzysta i wokalista bluesowy w Kawałku Podłogi zagra w czwartek 10 października 2013.

Sean Webster / źródło: seanwebsterband.com

Sean Webster / źródło: seanwebsterband.com

Będzie to już kolejny bluesowy koncert w Kawałku Podłogi, którego gwiazdą będzie muzyk zagraniczny. Kilka miesięcy temu w tym klubie zagrał bowiem Steve Wilkinson ze Stanów Zjednoczonych. To był bardzo udany koncert! >>> Bluesowo w Kawałku Podłogi. Wystąpił Steve Wilkinson i Tres Hombes

Czy ten w wykonaniu Seana Webstera także taki będzie? Najpierw trzeba odpowiedzieć na pytanie, kim jest ten wokalista i gitarzysta?

Wpisując jego nazwisko do wyszukiwarki internetowej można trafić przede wszystkim na wiele filmików z koncertów w przeróżnych częściach świata. Jest więc przede wszystkim muzykiem koncertowym i to muzykiem wędrującym (koncertował już nawet w Polsce). Z filmów tych wynika, że na scenie czuje się świetnie, ma chrapliwy bluesowy głos i jest bardzo dobrym gitarzystą. Oto przykład.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=pDmiipfA4t0[/youtube]

Szukając dalej można trafić na stronę internetową Seana Webstera. >>> http://www.seanwebsterband.com

A tam kolejne informacje na jego temat.

„Sean Webster to świetny gitarzysta i wokalista, który zdobył już niezłą reputację na brytyjskiej scenie bluesowej i rockowej. Od 2003 roku, czyli momentu kiedy powstał jego zespół Sean skupia się na tym, co mu wychodzi najlepiej, czyli na tworzeniu muzyki.

Bardzo ważnym momentem dla tego muzyka był 2004 rok, bo wtedy ukazał się jego debiutancki album „Long Time Coming”. Zwróciło to uwagę szerszej publiczności. Sean jako gitarzysta połączył w swojej muzyce wiele różnorodnych inspiracji od Alberta Collinsa, Erica Claptona przez Marka Knopflera, po Gary Moore’a. Wokal Sean’a zabrzmiał bogato, seksownie z pomrukiem w dolnym rejestrze kojarząc się nieco z Joe Cockerem, Bryan’em Adams’em czy też Jonny’m Langiem.

Jeden z czołowych brytyjskich magazynów bluesowych – „Blues Matters!” – opisał debiutancki album jako „prawdziwy klejnot” podsumowując go zdaniem: „Sean jest gotowy na to by grać na wielkich scenach, jest fenomenalnym gitarzystą.”

W 2005 roku zespół zagrał wiele koncertów w całej Wielkiej Brytanii.

Druga płyta Sean’a zatytułowana „If Only” wykroczyła poza granice muzyki bluesowej, trafiając do szerszejpubliczności. „If Only” zwróciło uwagę Tony’ego Edser’a – redaktora magazynu „Where’s Eric!” – oficjalnego magazynu sygnowanego nazwiskiem Eric’a Clapton’a. Magazyn zadecydował o nadaniu Sean’owi tytułu „one to watch”, czyli wartego śledzenia. Sean osobiście wręczył płytę Eric’owi.

A to ciągle nie wszystko, co można przeczytać na temat Seana Webstera. Teraz będzie go można zobaczyć i posłuchać na żywo w Koszalinie.

Koncert odbędzie się 10 października 2013 w klubie Kawałek Podłogi. Początek o godz. 20. Bilety w przedsprzedaży kosztują 30 złotych.

UWAGA! Mam do rozdania dwa jednoosobowe zaproszenia na koncert Seana Webstera. Aby je zdobyć wystarczy na maila mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl wysłać odpowiedź na pytanie: Którego wykonawcę bluesa lubisz najbardziej? W tytule maila proszę wpisać BLUES KAWAŁEK PODŁOGI, a w treści oprócz odpowiedzi także swoje imię, nazwisko i telefon kontaktowy. Zabawa trwa do środy 9 października do godz. 12.

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.