platforma blogowa portalu głos koszaliński

Koszaliński Hip-Hop Koszalińskim Dzieciakom 2013. Raperzy zbierali pieniądze na wyprawki [wideo]

Około dwa tysiące złotych udało się w tym roku zebrać raperom podczas dziewiątej edycji imprezy charytatywnej Koszaliński Hip-Hop Koszalińskim Dzieciakom im. Grzegorza Onila Oniszczuka. Przemysław 4P Majewski, pomysłodawca i organizator akcji już zapowiada specjalny jubileuszowy koncert.

Przemysław 4P Majewski (w środku) i przedstawiciele koszalińskiej sceny hip-hopowej

Przemysław 4P Majewski (w środku) i przedstawiciele koszalińskiej sceny hip-hopowej

Impreza zgodnie z planem miała rozpocząć się o godz. 21. O tej porze jednak w Kreślarni było zaledwie kilku fanów hip-hopu. Występ koszalińskich raperów został więc przesunięty na późniejszą godzinę. Na szczęście wraz z upływem czasu do klubu studenckiego zaglądali kolejni miłośnicy rapu i kiedy zebrała się większa publiczność rozpoczął się koncert. Było to po godz. 23. Zanim sceną zawładnęli przedstawiciele koszalińskiej sceny rapowej ze swoim pokazem wystąpili tancerze break dance z grupy N.A.S.A.

FILM >>> Koncert: Raperzy zbierali pieniądze na wyprawki [wideo]

Po nich na scenie kolejno prezentowali raperzy, z których każdy wykonał cztery utwory. Jako pierwszy wystąpił Junior, a po nim Zolen, który niedawno własnym sumptem wydał mini album „Ulica i kluby”. Z towarzyszeniem rapera Fibe wykonał m.in. utwór „Daj mi bit”, a przy kolejnym numerze „Nauka” na scenie pojawili się także Neile i B.A.D., którzy także tego wieczoru zaprezentowali swoje utwory. Podczas występu tego drugiego nie mogło zabraknąć oczywiście utworów „C.U.D.” i „Skhurwiel”, do których powstały teledyski i na YouTube mają bardzo dużą oglądalność.

Z kolei Fibe wykonał kilka utworów ze swojej płyty „F.I.B.E.”. – To już trzecia edycja imprezy, w której biorę udział. Grałem już na dwóch pierwszych jeszcze ze składem Zmychsłów, a teraz – na dziewiątej – już solo. To inicjatywa godna uwagi i jeśli będzie okazja to wesprę ją także w przyszłym roku. Trzeba pomagać biednym dzieciakom – powiedział po imprezie Fibe, którego we wtorek będzie można zobaczyć w klubie Kreślarnia przed występem Mediuma (>>> Medium zagra w Koszalinie. Wygraj bilet!).

Koncertową część imprezy zakończył raper Braddu z Olsztyna. Dalszą część imprezy poprowadzili koszalińscy DJ-e Zaju, Veron, STK i WeeDJet. Ten ostatni przygotował specjalny zestaw utworów Onila, nie żyjącego już rapera z Koszalina, którego imieniem została nazwa ta charytatywna impreza. Można więc było usłyszeć m.in. „Imprezę” Liroya, w którym Onil wystąpił gościnnie, było także „Mielno” i kilka innych utworów z jego solowej płyty „Jeden dla wszystkich”.

– Na koncercie było kilkadziesiąt, może około stu osób. To była to najskromniejsza z ostatnich edycji. Przyznam, że przygotowywana była bardzo spontanicznie, bo dopiero półtory tygodnia temu wróciłem z zagranicy. Najważniejsze jednak, że zachowujemy ciągłość, gramy już dziewiąty rok. W przyszłym roku na pewno odbędzie się jubileuszowa 10. edycja i będziemy chcieli, by wystąpiła na niej jakaś duża gwiazda z polskiej sceny hip-hopowej – stwierdził Przemysław 4P Majewski, pomysłodawca i organizator imprezy Koszaliński Hip-Hop Koszalińskim Dzieciakom.

W piątek w Kreślarni udało zebrać się około dwóch tysięcy złotych. Cała kwota została przekazana koszalińskiemu oddziałowi Polskiego Czerwonego Krzyża i po raz kolejny za zebrane pieniądze zostaną kupione wyprawki dla najbiedniejszych dzieci z Koszalina i okolic.

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

 

Komentowanie wpisu jest wyłączone.