platforma blogowa portalu głos koszaliński

Adrian Adamowicz: 3. edycja Unplugged Radia Koszalin to rock, metal, punk i hip-hop akustyczny [wywiad]

Rozmowa z Adrianem Adamowiczem, pomysłodawcą i organizatorem cyklu koncertów Unplugged Radia Koszalin.

Wkrótce rozpocznie się trzecia edycja cyklu Unplugged Radia Koszalin. Czy wszystko już jest przygotowane?

– Można powiedzieć, że prawie cały cykl jest już zaplanowany, choć pewne szczegóły mogą się jeszcze zmienić. Trzeci sezon to siedem koncertów w ciągu siedmiu miesięcy.

Przypomnę, że są to koncerty zespołów z naszego regionu, które mają okazję zaprezentować się w studiu koncertowo-nagraniowym im. Czesława Niemena z innej, bo akustycznej strony. Przygotowują swój repertuar właśnie w takiej wersji. Prosimy także o przygotowanie choćby jednego coveru, o zaproszenie choć jednego gościa. Taki właśnie był pierwszy cykl.

Drugi wzbogaciliśmy o zespoły, o wokalistów, które pochodzą z naszych stron, a zrobiły karierę ogólnokrajową. Wtedy wystąpiła właśnie Małgorzata Ostrowska pochodząca ze Szczecinka, a także zespół Manchester, którego wokalista pochodzi z Koszalina. Zastanawialiśmy się więc, co zrobić z trzecim cyklem.

– I na jaki pomysł wpadliście?

– To wyszło dość naturalnie. W trzecim sezonie postanowiliśmy zajrzeć tam, gdzie w dwóch poprzednich nie zaglądaliśmy. Będą więc wykonawcy ze Szczecinka, ze Słupska, a także z Połczyna Zdroju. I podobnie jak w drugim cyklu, który zamknął koncert tematyczny poświęcony gatunkowi muzycznemu, jakim jest grunge przygotowany przez kilkunastu muzyków z Koszalina i okolic, tak ten trzeci sezon także będzie zakończy się koncertem z konkretną ideą, szyldem. Będzie to koncert pod roboczym tytułem „Zawsze Niemen” będący ukłonem dla patrona naszego studia, czyli Czesława Niemena. Zapraszamy na niego w kwietniu i tutaj także ma wystąpić kilkunastu muzyków, wokalistów pod wodzą Rafała Mendlewskiego. Może pojawić się także duża niespodzianka, ale na razie nie chcę zdradzać szczegółów.

– Mówisz o ostatnim koncercie, ale co na radiowej scenie wydarzy się już teraz, w październiku?

– 24 października w pierwszym koncercie wystąpi Marta Markiewicz ze Słupska w nowej odsłonie jako Sarsa Parilla. Po przygodach z TakLoopNie, z Fluktua pojawia się z nową twarzą. Przed nią wystąpi suport: duet Klaudia Wieczorek i Karolina Lloyd, które zagrają własną kompozycję na głos i gitarę akustyczną.

– Kto miesiąc później?

To także będzie pewien wyróżnik trzeciej edycji Unplugged RK, bo w ostatnim czasie sporo wokalistów, zespołów z regionu brało udział w różnych programach typu talent show. W jednym z nich mogliśmy zobaczyć właśnie Martę Markiewicz, a w innym Materię ze Szczecinka, która ze swoją niełatwą muzyką dotarła do ścisłego finału Must Be The Music i o włos go nie wygrała. To właśnie Materia wystąpi w listopadzie. Ich występ poprzedzi krótki koncert czterech dziewczyn ze Słupska z gitarami akustycznymi.

– Materia to bardzo odważny krok, bo ich utwory niełatwo jest przełożyć na gitary akustyczne. Z tego co słyszałem, to będą jeszcze w tym cyklu gatunki, których dotąd nie było.

– Tak, najprawdopodobniej będzie nawet totalny debiut, bo zespół jeszcze na żywo nie występował. To będzie koncert hip-hopowo-akutystyczny. Grupa nazywa się Dziewiąta 7 i składa się z muzyków już w regionie znanych, ale kto w nim gra nie będę zdradzał. Mogę tylko powiedzieć, że za rap odpowiada zdolny raper B.A.D. To będzie w styczniu.

– Pominęliśmy grudzień.

– W grudniu wystąpi kolejna uczestniczka z programu typu talent show. Jeden z nich wygrała Natalia Sikora, która teraz jest dosłownie rozchwytywana i można śmiało powiedzieć, że w tym sezonie to będzie największa gwiazda cyklu. Jeszcze nie wszystko mamy tu dopięte na ostatni guzik, ale na 99 procent zagra właśnie w grudniu w Radiu Koszalin. Mogę przy okazji także zdradzić, ż najprawdopodobniej weźmie również udział w koncercie kwietniowym „Zawsze Niemen”, bo już wielokrotnie wykonywała utwory Czesława Niemena.

Pozostali wykonawcy, którzy się pojawią to połczyński zespół Dobra Graamy, który gra covery. Wielu miłośników znanych utworów w wersjach akustycznych będzie miało w lutym nie lada muzyczną ucztę.

Został jeszcze marzec, w którym wystąpi Karcer, punkowa ekipa ze Słupska. Czyli znowu coś, czego jeszcze w wersji akustycznej w Radiu Koszalin nie było.

Wszystkie koncerty jak zwykle bezpłatne, które będzie można zdobyć na antenie naszego radia, a także w Internecie. Szczegółowe informacje będziemy podawać na bieżąco.

Teraz zapraszam przede wszystkim na pierwszy koncert Sarsa Parilla, który już 24 października.

pytania zadawał: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.