platforma blogowa portalu głos koszaliński

Koszaliński Hip-Hop Koszalińskim Dzieciakom 2013: Zolen, Neile, B.A.D., Fibe, Junior, Braddu i inni

9. edycja akcji charytatywnej Koszaliński Hip-Hop Koszalińskim Dzieciakom już w piątek 4 października 2013. Jak zwykle będzie można posłuchać dobrego rapu na żywo i wspomóc potrzebujące dzieciaki z Koszalina i okolic.

KHKD 2013

KHKD 2013

Pomysłodawcą akcji jest Przemysław 4P Majewski, znany koszaliński raper, który – co wielokrotnie powtarzał – pochodzi z ubogiej rodziny. – W pamięci mam ciężkie czasy. Stworzyła się okazja, by połączyć koncerty ze zbiórką pieniędzy. Pomysł wypalił i robimy koncerty co rok, następny na jesień – mówił w wywiadzie z okazji 10-lecia działalności na koszalińskiej scenie hip-hopowej.

I już w ten piątek w klubie studenckim Kreślarnia odbędzie się kolejna, dziewiąta już edycja akcji charytatywnej, którą koszaliński raper organizuje wspólnie z tutejszym oddziałem Polskiego Czerwonego Krzyża. Tylko w zeszłym roku udało się zebrać ponad 4 tysiące złotych, za które kupione zostały wyprawki dla najuboższych dzieci z Koszalina i okolic. Na ten sam cel raperzy będą zbierać pieniądze także w tym roku.

– Bilety na imprezę można kupić w przedsprzedaży za 10 złotych w studiu tatuażu Kameleon przy ul. Sikorskiego vis a vis Galerii Emka oraz w studiu tatuażu pod tunelem przy dworcu PKP. W dniu koncertu kosztować będą 15 złotych – mówi Przemysław 4P Majewski. – Ale oczywiście można dać więcej. Wszystkie pieniądze trafią do potrzebujących dzieci.

W tym roku na koncercie wystąpi mocna ekipa przedstawicieli kultury hip-hopowej z Koszalina. Nie tylko raperzy, ale również DJ-e i tancerze break dance. Na scenie zaprezentują się znani w mieście raperzy Neile, Zolen, Fibe, B.A.D. oraz Junior. Będzie także gość specjalny: Braddu, raper z Olsztyna. Za oprawę muzyczną odpowiadać będą DJ-e: Zaju, Veron, WeeDJet i STK.

Swoje umiejętności taneczne zaprezentują natomiast członkowie grupy N.A.S.A.

Początek imprezy o godz. 21.

Ci, którzy nie będą mogli dotrzeć na koncert mogą wesprzeć akcję koszalińskich hip-hopowców wpłacając datki na konto Polskiego Czerwonego Krzyża w Koszalinie.

ODZIAŁ REJONOWY POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA W KOSZALINIE
UL.Grunwaldzka 20
nr: 69 1240 3653 1111 0000 4188 3354
z dopiskiem: koncert charytatywny

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.