platforma blogowa portalu głos koszaliński

Soulfly „Savages”. Premiera 7 października 2013

Fani metalu z Polski mieli niedawno okazję zobaczyć Maxa Cavalerę i zespół Soulfly w akcji. W wakacje kapela zagrała na festiwalu w Jarocinie. Już  7 października będą mogli cieszyć się nową płytą zatytułowaną „Savages”.

Soulfly - Savages
Soulfly – Savages

Max Cavalera od ostatniej płyty „Enslaved” wydanej w 2012 roku nie próżnował.  Objechał pół świata z koncertami (w tym Polskę) i… wziął się na nagrywanie nowego krążka. Co ciekawe do pracy nad nowym albumem Max Cavalera  zaangażował własnego syna, Zyona, który gra tu perkusji. Młodego Cavalerę w akcji w minione wakacje w Jarocinie, a także niespełna rok wcześniej w gdańskim Parlamencie, gdzie w koncercie promującym „Enslaved” grały również zespoły synów Maxa. Zresztą także młodego Igora, czyli brata Zyona można usłyszeć na „Savages”, gdzie w utworze „Bloodshed” udziela się wokalnie.

I jeszcze ciekawostka… Perkusista Zyon w pewnym sensie już dużo wcześniej wystąpił gościnnie u boku taty. Klasyczny dziś krążek Sepultury „Chaos A.D.” otwiera bicie serca syna Maxa, które było nagrane jeszcze w łonie matki – Glorii.

Ale wracając do „Savages”. Na płycie pojawiają się także inni goście: legenda Napalm Death, Righteous Pigs i Defecation, gitarzysta Mitch Harris (tu w roli wokalisty w kawałku „K.C.S.”), Jamie Hanks z I Declare War (wokal w „Fallen”), jak również znany ze święcącego ostatnio wielkie sukcesy zespołu Clutch Neil Fallon (wokal w „Ayatollah Of Rock 'N' Rolla”), a w numerze „El Comegente” wokal należy do basisty Tony’ego Camposa.

Cavalera powrócił na płycie do współpracy z Terrym Date’em (m.in. Pantera, Deftones), któremu tym razem oddał stery producenckie. Wcześniej producent miksował trzy krążki Soulfly – „3”, „Prophecy” oraz „Dark Ages”.

„Savages” tracklista:
01. Bloodshed (feat. Igor Cavalera)
02. Cannibal Holocaust
03. Fallen (feat. Jamie Hanks)
04. Ayatollah Of Rock ‘N’ Rolla (feat. Neil Fallon)
05. Master Of Savagery
06. Spiral
07. This Is Violence
08. K.C.S. (feat. Mitch Harris)
09. El Comegente (feat. Tony Campos)
10. Soulfliktion
Limited Edition CD & 2LP vinyl bonus tracks:
11. Fuck Reality
12. Soulfly IX

A oto materiały wideo z prac nad płytą:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=g1SDAt2jco4[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ml1cqN5dwAM[/youtube]

 autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

2 komentarze do “Soulfly „Savages”. Premiera 7 października 2013”

  1. chok napisał(a):

    Jezus maria. Co za szkaradna okładka. Tytuły piosenek też kijowe. Plusem będzie obecność Mitcha Harrisa i Terry Date jako producenta. Wkurza mnie to, że Soulfly IX będzie tylko jako bonus. Coś czuje, że to będzie pierwsza płyta soulflaja którą sobie odpuszcze.

  2. gramuzyka napisał(a):

    Nie szata zdobi człowieka i oby okładka (która może się podobać, albo nie) nie świadczyła o zawartości. Ani tytuły utworów. Choć mnie już też niekoniecznie kręci muzyka Soulfly.