platforma blogowa portalu głos koszaliński

Metalowo we Freaku. Budge, Sawblade i Nemroth – 31 sierpnia 2013

W koszalińskim klubie Freak znowu zabrzmią przesterowane gitary. Zagrają tu trzy zespoły: świetnie już znany koszalinianom Budge z Połczyna Zdroju, Sawblade z Warszawy oraz Nemroth ze Szczecinka.

 

Sawblade / źródło: oficjalny profil facebook zespołu

Sawblade / źródło: oficjalny profil facebook zespołu


Budge powstał 25 kwietnia 2010 roku. To grupa czerpiąca z gatunków takich jak groove, thrash, sludge i tym podobnych. Zagrali liczne koncerty, w tym dwutygodniową trasę po Polsce z zespołem Materia ze Szczecinka. W 2012 roku powstało pierwsze demo zespołu, zatytułowane „Dark Ages”. Kochają wszystkie istoty żyjące na tym ponurym świecie. W szczególności te, które wierzą, że metal dalej żyje, będzie żył i rósł w siłę.Sawblade z Warszawy powstał w 2008r., a w obecnym składzie gra od stycznia 2013 r. Muzycy zajmują się szeroko rozumianą muzyką metalową. Odrębny styl i wpływy każdego z członków zespołu sprawiają jednak, że w jego twórczości przewija się wiele różnych brzmień.Sawblade ma wydane w 2011 roku demo, zawierające 4 utwory, nagrane w olsztyńskim Studio X w czerwcu 2011r. Zespół planuje wydanie debiutanckiego albumu nagranego w warszawskim Sound Division Studio pod okiem Filipa „Heinrich” Hałucha w czwartym kwartale 2013r.

OSIĄGNIĘCIA:
Utwór „Rise Again” z demo z 2011r. zapewnił zespołowi miejsce w finałowej dziesiątce konkursu „Make More Music” organizowanego przez Empik. Sawblade zdobył także główną nagrodę w drugiej edycji konkursu „Rock Up Your Life” organizowanego przez studio nagrań „Spot”. Sukcesami są także udane występy w konkursach takich jak Rzeszowski Przegląd Autorski „RzePa” czy Akademicki Przegląd Muzyczny Radia Afera w Poznaniu.

Zespół wystąpił na scenach festiwali takich jak Juwenalia Politechniki Warszawskiej 2013, Hyde Park Festival w Radomiu oraz Festiwalu Wszystko Gra w Zamościu. Był gościem takich audycji radiowych jak: „Świeży Towar” Radio Kampus, „Muzyczny świat bez względu na wiek” Radio Wnet, „Garażowy index” Akademickie Radio Uniwersytetu Zielonogórskiego Index. Odcinek programu „Rock Time” poświęcony Sawblade można spotkać w ramówce telewizji EdusatTv oraz Internecie. Grupa gościła także w Otwockiej Regionalnej Telewizji Internetowej LiniaTv.

Trzecia kapela, która wystąpi we Freaku to szczecinecki metalowy kwartet Nemroth, który wśród swoich muzycznych inspiracji podaje Wielką Czwórkę, czyli Metallikę, Slayera, Megadeth i Anthrax. Zespół ma na swoim koncie m.in. występy u boku takich znanych w regionie (i nie tylko) kapel jak Materia ze Szczecinka, Pampeluna z Koszalina, czy Scylla ze Szczecina.

Start imprezy o godz. 18:30. Wstęp: 10 złotych.

(materiały prasowe)

Komentowanie wpisu jest wyłączone.