platforma blogowa portalu głos koszaliński

Hip-hop w Mielnie. Koncerty Don Guralesko i HAOS

Klub Bajka w Mielnie organizuje w najbliższym czasie dwa świetne koncerty hip-hopowe. 28 lipca 2013 wystąpi Don Guralesko, a tydzień później 4 sierpnia 2013 zagra HAOS, czyli duet O.S.T.R. i Hades.

Start każdej z imprez o godz. 19. Bilet kosztuje 25 złotych.

UWAGA! GraMuzyka będzie miała do rozdania wejściówki na każdy z tych koncertów. Śledźcie więc uważnie bloga.

DON GURALESKO

Don Guralesko to postać znana w świecie hip-hopowym. Właściwie Piotr Górny (ur. 8 marca 1980 w Poznaniu), znany również jako Gural, DGE, DJ Dziadzior, Giovanni Dziadzia, Dziadzia Giovanni, Osieroconych Płyt Selektor, Zaklinacz Deszczu. Polski raper.

Działa na polskiej scenie hip-hopowej od 1995 roku i jest członkiem takich grup muzycznych jak Killaz Group, Super Grupa, K.A.S.T.A., PDG Kartel oraz GTW. DonGURALesko współpracował z takimi wykonawcami jak Wall-E, Kaczor, Peja, Tede, Sido, DJ Kostek, Fokus, Matheo, Paluch, Grubson czy Pezet.

Twórczość DonGURALesko zaliczana jest do nurtu braggadocio. W tekstach nawiązywał m.in. do tematyki Bliskiego Wschodu. Co wiąże się z zainteresowaniem rapera kulturą, religią i stosunkami międzynarodowymi. Ponadto w tekstach nawiązuje do lokalnego patriotyzmu i demonstruje przywiązanie do rodzinnego miasta Poznania.

HAOS

“HAOS” to wspólna płyta O.S.T.R. i Hadesa. Studyjne spotkanie raperów nastąpiło przy okazji najnowszego singla POE. Emade wysłał ten sam bit Ostremu i Hadesowi, a oni zamiast wdać się w spór o pierwszeństwo, nagrali po prostu wspólny numer. Tak to się zaczęło…

O.S.T.R. to artysta, który właściwie nie musi już niczego udowadniać. Cieszy się respektem zarówno Michała Urbaniaka jak i zawodników rugby. Ten album to pierwszy przypadek rap-duetu w bogatej dyskografii artysty. Co ciekawe, jego kompan to nie osoba z bliskiego entourage, ale artysta, z którym wcześniej nie współpracował. Nagrywający dla wytwórni Prosto Hades to raper, który jeszcze nie doczekał się masowej popularności, ale wśród znawców tematu od dawna wskazywany jest na nową nadzieję polskiego rapu. To wspaniałe uczucie, gdy słyszy się spotkanie dwóch wybitnych raperów, nawzajem na siebie wpływających, a nie rywalizujących ze sobą.

Surowe produkcje, w większości autorstwa Ostrego, wzbogacone zostały o “Killing Skills Touch”, gdyż Ostry jest teraz stałym elementem tego kolektywu producenckiego. Światowa jakość, tak charakterystyczna dla stylu holenderskich mistrzów, zapewne ponownie spotka się z gorącym przyjęciem nad Wisłą. Na płycie znajdziecie też produkcje niejakiego Drumlinaz. Jeśli jesteś mało znanym producentem, a kilka Twoich rzeczy ląduje na albumie Ostrego i Hadesa, to wiadomo, że prezentujesz nietuzinkowy poziom. I tak właśnie jest.

Całość opatrzyli cutami DJ Haem i DJ Kebs, a koncepcyjną okładką zajął się SewerX.

 

Recenzja płyty >>> Recenzja: HAOS, czyli Hades i O.S.T.R.. Uporządkowany cHAOS

(materiały prasowe)

Komentowanie wpisu jest wyłączone.