platforma blogowa portalu głos koszaliński

Koncert: Alastor zagra w Inferno. Wygraj bilet!

Znana metalowa ekipa Alastor z Kutna zagra na Pomorzu dwa koncerty: w piątek 28 czerwca w klubie Drzazga w Kołobrzegu i w sobotę 29 czerwca 2013 r. w klubie Inferno w Koszalinie. Na ten drugi koncert można wygrać bilet.

Alastor / fot. Aleksandra Krucza

Alastor / fot. Aleksandra Krucza

Oba koncerty na Pomorzu to część trasy promującej „Out Of Anger”, czyli najnowszy album Alastora. Pod względem muzycznym krążek ten kawał szybkiego, ostrego metalu. To słychać wyraźnie w każdym momencie tej płyty. Bez wątpienia to także mocno amerykańskie podejście do do tego gatunku muzycznego. Choć to zaledwie osiem kompozycji, ale za to mocno rozbudowanych, tempowo różnorodnych. Bez wątpienia ekipa Alastora spędziła sporo czasu dopracowując ten materiał w każdym szczególe. Dla starych fanów zespołu zaskoczeniem może być wokal, bo za śpiew (a raczej okrzyki i wrzaski) od kilku lat odpowiada Mish Jarski, który w 2010 roku na tym stanowisku zastąpił Roberta Stankiewicza w Alastorze śpiewającego od początku istnienia kapeli, czyli od 1986 roku.

Przez lata istnienia formacja ugruntowała swoją pozycję na polskiej scenie metalowej. Zespół ma na swoim koncie występy na wszystkich większych festiwalach metalowych oraz rockowych: Metalmania, FMR Jarocin, Rock Festiwal Węgorzewo, Strash’ydło, Mayday Rock Festival, Dramma, Wojna z Trzema Schodami, Hunter Fest i wiele innych. Alastor koncertował także z wieloma zespołami zaliczanymi do polskiej, jak i światowej ścisłej czołówki, m.in.: Nasty Savage, Exumer, Living Death, Sodom, KAT, Turbo, Wilczy Pająk, Dragon, Tankard, Death Angel, Flotsam&Jetsam. A całkiem ostatnio grali przed Kingiem Diamondem.

Zespół w latach 1997-2005 zaprzestał działalności, aby znowu się reaktywować i w 2009 roku wydał kolejny album studyjny „Spaaazm” (wcześniejsze to „Syndrom of the Cities” 1989, „Zło” 1994, „Żyj, gnij i milcz” 1997).

Czy podczas koncertów w Kołobrzegu i w Koszalinie będzie można usłyszeć nie tylko nowe, ale i stare kompozycje Alastora? – Na koncertowy set składają się tak numery z “Out Of Anger”, jak również z wcześniejszych płyt. Mówiąc z „wcześniejszych” mam również na myśli numery, które grane były przed czasowym zawieszeniem zespołu, tak więc każdy znajdzie tutaj coś dla siebie – mówi Mish Jarski, wokalista zespołu.

Podczas koncertów zespołowi towarzyszyć będą suporty. W Kołobrzegu (otwarcie klubu o g. 19:30, start g. 20:30) zagra zespół Bullet Proof oraz Demesis, a w Koszalinie (otwarcie g. 18, start – g. 19) – lokalna kapela Othis. Wstęp na każdy z koncertów kosztuje 15 złotych w przedsprzedaży i 20 złotych w dniu koncertu.

UWAGA! Dla fanów metalu mamy trzy jednoosobowe zaproszenia na koncert w Koszalinie. Aby wygrać jedno z nich wystarczy ma adres mailowy mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl wysłać odpowiedź na pytanie: Jaki jest mój ulubiony zespół rockowy, metalowy?

Na odpowiedzi wraz z krótkim uzasadnieniem czekam do piątku  do godz. 11. W tytule koniecznie proszę wpisać ALASTOR INFERNO. Zwycięzcy zostaną powiadomieni telefonicznie, w mailu podajcie więc koniecznie swój telefon kontaktowy oraz imię i nazwisko.

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.