platforma blogowa portalu głos koszaliński

Julia Marcell na Młodzi i Film 2013. Rewelacyjny koncert [zdjęcia]

Julia Marcell zagrała we wtorek 25 czerwca 2013 na scenie koszalińskiego Teatru Variete Muza świetny koncert. Było i klubowo, tanecznie, było też melancholijnie i nastrojowo. Krótko mówiąc – rewelacyjnie!

Julia Marcell / fot. Mariusz Rodziewicz

Julia Marcell / fot. Mariusz Rodziewicz

(Film z fragmentami koncertu zamieszczę w środę.)

Jako fan obu płyt Julii Marcell nie mogłem opuścić tego koncertu. To był absolutnie niesamowity koncert i cieszy fakt, że mimo niezbyt sprzyjającej aury do Teatru Variete Muza przybyło sporo fanów muzyki. Niemal wszystkie miejsca przy stolikach na sali i na balkonach były zajęte, a i przed sceną stanął kilkudziesięcioosobowy tłum. Ile osób przyszło tu celowo, bo znali wcześniej dokonania Julii Marcell, a ile z przypadku, czy zwykłej ciekawości – to nieważne. Istotne jest to, że wysłuchali świetnego występu muzyków na wysokim europejskim poziomie.

Julia Marcell rozpoczęła swój koncert od mocno elektronicznego, powolnego „I Wanna Get On Fire” i od razu zaczarowała publiczność swoim pięknym, niesamowitym wokalem. Zaraz po nim zmieniła klimat śpiewając dość energiczny utwór „June”, czyli tytułowy z jej drugiej płyty. A potem „Since”.

 

I tak żonglowała nastrojami przez cały koncert. Taneczne, klubowe elektroniczne brzmienia przedzielane były bardziej nastrojowymi kompozycjami, a Julia Marcell oprócz śpiewu zajmowała się także obsługą elektronicznego pianina i samplera, a na scenie towarzyszył jej jeszcze perkusista i basista oraz skrzypaczka, która pełniła także rolę chórzystki oraz cymbalistki.

Zdjęcia >>> Julia Marcell w Koszalinie [zdjęcia]

Choć dwie dotychczasowe płyty Julii Marcell są od siebie kompletnie różne to nie przeszkodziło to jej zagrać także utworów z tego pierwszego bardzo akustycznego krążka „I Might Like You”. W Teatrze Variete Muza można więc było usłyszeć m.in. „Carousel”, czy „The Story”. Ten drugi został wykonany w zasadzie a capella, bo nagłośnienie gitary akustycznej (w wersji mini) odmówiło posłuszeństwa i choć Julia grała na niej, to publiczność oprócz głosu Julii niczego więcej nie słyszała. Kto wie, może było to jak na razie jedyne i – od razu trzeba zaznaczyć – niesamowite wykonanie tej piosenki. Po nich można było usłyszeć też mocno baunsowy „CTRL”, przy którym Julia założyła czapkę z daszkiem.

Każdy z nich wykonany profesjonalnie i zaskakująco lekko, jakby śpiewanie i niskich i wysokich fraz nie robiło Julii Marcell żadnej różnicy. Choć trzeba przyznać, że większe wrażenie wykonawcze robiły te spokojniejsze kompozycje z długimi wokalnymi dźwiękami.

Tak dobre pod względem muzycznym, nagłośnieniowym i wizualnym w Koszalinie nie zdarzają się często. Ale zapewne i kolejne koncerty w ramach Młodzi i Film będą na równie wysokim poziomie i przyciągną fanów muzyki.

Koncerty w Teatrze Variete Muza rozpoczynają się o godz. 22 i zagrają jeszcze:

* w środę Mitch & Mitch

* w czwartek Jamal

* w piątek Jessie Evans.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.