platforma blogowa portalu głos koszaliński

Koncert w Koszalinie. Moskwa we Freaku

Znana punk-rockowa ekipa Moskwa zawita w piątek 21 czerwca 2013 r. do Koszalina. Zagrają wieczorem w klubie Freak.

Moskwa / źródło: oficjalny profil FB zespołu
Moskwa / źródło: oficjalny profil FB zespołu

Ta istniejąca od 30 lat kapela została założona przez Pawła „Gumę” Gumolę w Łodzi. Na swoim koncie mają trzy studyjne albumy, trzy oficjalne wydawnictwa koncertowe, jedną kompilację i jeden bootleg.

 

 

Największe triumfy święcili w latach osiemdziesiątych, kiedy to kilka razy pojawiali się na scenie Festiwalu w Jarocinie, a także na festiwalach w Poznaniu i Świnoujściu. W połowie 1991 roku zespół zawiesił działalność i przez dziesięć lat milczał, aż do września 2001 roku, kiedy to Paweł Gumola reaktywował zespół. Rok później ukazał się reedycja płyty „Moskwa” i od tamtej pory zagrał wiele koncertów m.in. u boku zespołu Armia. Jednym z największych wydarzeń dla zespołu był niewątpliwie występ na scenie Przytanku Woodstock w 2005 roku.
Warto tu dodać, że zespół z okazji 30-lecia istnienia zagra koncert na Przystanku Woodstock. Zespół postanowił nawet w specjalny sposób uczcić go wraz z fanami i zaprasza ich do wspólnego występu na scenie festiwalu. Szczegóły znajdziecie na oficjalnej stronie www.moskwa.band.pl

W koszalińskim klubie Freak przed Moskwą wystąpi koszalińska kapela The Skurwisons.

Wstęp na koncert kosztuje 15 złotych.

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentarze (1) do “Koncert w Koszalinie. Moskwa we Freaku”

  1. Radek Wu. napisał(a):

    Szanuje Moskwe, ale pójdę na Pampelunę do Graala!:)