platforma blogowa portalu głos koszaliński

Przegląd Lokalnej Sceny Rapowej 2013. Fibe, B.A.D., Neile i 20 uczestników

Most Blunted, czyli grupa ludzi zaangażowanych i kreatywnych z Koszalina organizuje kolejną ciekawą imprezę dla miłośników kultury hip-hopowej. 22 czerwca 2013 r. w klubie Plastelina odbędzie się 3. edycja Przeglądu Lokalnej Sceny Rapowej.

Fibe, Neile, B.A.D. / fot. M. Rodziewicz, M. Golik

Fibe, Neile, B.A.D. / fot. M. Rodziewicz, M. Golik

O godz. 21 rozpocznie się już trzecia edycja Przeglądu Lokalnej Sceny Rapowej. Weźmie w nim udział 20 młodych raperów, przede wszystkim z Koszalina, ale także z Białogardu, Darłowa i Słupska.

 

– W tym roku zainteresowanie jest tak duże, że już tydzień przed imprezą musieliśmy zamknąć listę zgłoszeń i odprawić kilka osób z przysłowiowym kwitkiem. Dla tych MC’s/zespołów myślimy o organizacji zimowej edycji przeglądu. Wtedy pierwszeństwo będą miały osoby, które nie zdołały się dostać tym razem – mówi Miłosz „Czez” Wołkowicz z grupy ludzi zaangażowanych i kreatywnych Most Blunted, która jest organizatorem imprezy. – Przede wszystkim celem imprezy jest rozeznanie w aktualnym stanie lokalnej sceny oraz umożliwienie solistom i składom pokazania się szerszej publice. Kto wygra przegląd zgarnie wszystko, a jest w tym roku o co powalczyć. Trzeba jednak zauważyć, że w tej kulturze, kulturze hip-hop tak naprawdę nie liczą się nagrody materialne, liczy się rywalizacja i udowodnienie kto jest najlepszy na miejscowej scenie.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=E05Q_t94sC8[/youtube]

W tym roku w przeglądzie udział wezmą:

– Poemat Bractwo (Darłowo)
– Bizer
– Półmrok/TiP (Białogard)
– Ołdibi
– Kondzioł
– V-M
– Rutas
– Junior
– Skobel
– Pochłonięci Marzeniami
– Kosabo
– Jamro
– Włodyś
– koziUSZZZ (Słupsk)
– R.O & Gucio
– Majki (Białogard)
– Sztuka Przekazu (Słupsk)
– Klinika
– Sensil & Cyko
– Dzieciak Natury

Każdy z uczestników zaprezentuje na scenie Plasteliny dwa utwory. Jury to: Miłosz „Czez” Wołkowicz – raper i producent, Piotr „Bryza” Chochołowski – producent muzyczny i Piotr Toczyłło, czyli DJ Veron. Raperów oceniać będą w czterech kategoriach: flow, beat, tekst i charyzma.
Na śmiałków czekają bardzo ciekawe nagrody. To pełna realizacja utworu w studiu Mikrofonika w Koszalinie, bon o wartości 150 złotych na zakupy w sklepie odzieżowym Jigga, koszulki Off Wear, okulary Blocx oraz upominki od klubu Plastelina.
Po konkursie odbędzie się koncert trzech znanych reprezentantów koszalińskiej sceny hip-hopowej: B.A.D., który wygrał poprzednią edycję Przeglądu Lokalnej Sceny Rapowej, Fibe oraz Neile.
Pierwszy z nich działa na hip-hopowej scenie od 2007 roku. Dwa lata później wspólnie z raperem o ksywce Liściu własnym sumptem nagrał album „Grymas”, a w 2012 roku bardzo dobrze przyjęte „Demo* kontrast”. Fibe także działa na rodzimej scenie od wielu lat. Udziela się w składzie Zmychsłów, a także nagrywa solowe numery. W 2012 roku powstał mixtape „Fibe w rapie”, a niedawno wypuścił także singiel „HejteromFUCK”, w którym gościnnie wystąpił B.A.D. Trzecim wykonawcą będzie Neile nagrywający zarówno ze swoim składem Eurobusiness, jak i solowe płyty. Ostatnią zatytułowaną „Blues od dnia narodzin” zainteresowała się wytwórnia MaxFloRec należąca do znanego ze składów Paktofonika i Pokahontaz rapera i producenta Rahima.
Wstęp na Przegląd Lokalnej Sceny Rapowej kosztuje 10 złotych.

autor: Mariusz Rodziewicz
kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

 

2 komentarze do “Przegląd Lokalnej Sceny Rapowej 2013. Fibe, B.A.D., Neile i 20 uczestników”

  1. gość napisał(a):

    no takiej imprezy to chyba w tym roku w tym mieście jeszcze nie było

  2. snd napisał(a):

    kto wygrał w tym roku? dajcie linka do info o przebiegu? pzdr4all