platforma blogowa portalu głos koszaliński

Koncert: Mr. Zoob zagra w Kawałku Podłogi

Koszaliński klub Kawałek Podłogi obchodzi pierwszą rocznicę istnienia. Z tej okazji w piątek 21 czerwca 2013 r. odbędzie się tu koncert znanego zespołu Mr. Zoob.

 Na scenie Kawałka Podłogi w piątek wieczorem zagra Mr. Zoob. Obecnie zespół gra w składzie: Radek Czerwiński - wokal, Jacek Paprocki - gitara, Artur Orłowski - saksofon, Arkadiusz Wójcik - bas, Waldemar Miszczor - perkusja. Fot. Mariusz Rodziewicz

Na scenie Kawałka Podłogi w piątek wieczorem zagra Mr. Zoob. Obecnie zespół gra w składzie: Radek Czerwiński – wokal, Jacek Paprocki – gitara, Artur Orłowski – saksofon, Arkadiusz Wójcik – bas, Waldemar Miszczor – perkusja.
Fot. Mariusz Rodziewicz


Wybór takiego, a nie innego zespołu na jubileuszowy koncert wydaje się naturalny. Po pierwsze dlatego, że nazwa klubu wzięła swoją nazwę od największego przeboju Mr. Zoob „Mój jest ten kawałek podłogi”, a po drugie – właścicielem Kawałka Podłogi jest współzałożyciel kapeli i perkusista Waldemar Miszczor.
Czy pierwszy rok istnienia klubu ocenia jako sukces? – Nie patrzę na to w kategoriach sukcesu, czy porażki. Chciałem po prostu stworzyć miejsce, gdzie będzie się sporo działo kulturalnie i muzycznie. Takiego miejsca w Koszalinie nie było i to mi się udało – mówi prowadzący Kawałek Podłogi. To prawda. W klubie regularnie odbywają się koncerty przynajmniej raz w tygodniu, choć i zdarzały się tygodnie z dwoma, a nawet trzema.

 

Oprócz tego Kawałek Podłogi to miejsce, gdzie można obejrzeć wystawę obrazów, czy fotografii, gdzie można przyjść na wieczorek poetycki, albo obejrzeć ciekawy film.

 

Które imprezy cieszą się największym powodzeniem? – Mogę powiedzieć, że bardzo dobrze rozwinął się klub poetycki, który organizujemy w każdą pierwszą środę miesiąca. Początkowo przychodziło 6-7 osób, a teraz jest ich nawet 60-70. Prezentowaliśmy tu przede wszystkim koszalińskich poetów, ale ostatnio zgłosiłą się do nas autorka z Wrocławia, której podoba się nasz klimat i chciałaby koszalińskiej publiczności przedstawić swój tomik wierszy – opowiada Waldemar Miszczor. – A koncerty? Największym sukcesem frekwencyjnym zakończył się występ zespołu Tsigunz Fanfara Awantura z muzyką bałkańską, a także wszelkie koncerty jazzowe. Komplet był też na powtórce z Grunge Unplugged Radia Koszalin. Sporo fanów przyszło też na występy rockowych i metalowych Kaboom!, czy Tarantella Underground.

 

– Nie liczę na sukces frekwencyjny tego koncertu. To będzie raczej spotkanie towarzyskie znajomych, przyjaciół, którzy chcą się z nami spotkać, porozmawiać i perzy okazji posłuchać naszego zespołu – mówi Waldemar Miszczor.

 

Koncert Mr. Zoob rozpocznie się w piątek o godz. 20. Wstęp kosztuje 20 złotych.

autor: Mariusz Rodziewicz
kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.