platforma blogowa portalu głos koszaliński

4. Piętro i Grunge’owa Loża Szyderców zagrają w Centrali Artystycznej

Sobotni koncert (22 czerwca 2013) w koszalińskiej Centrali Artystycznej to coś dla fanów akustycznych brzmień. Zagra tu znany w Koszalinie zespół 4. Piętro poszerzony o Grunge’ową Lożę Szyderców.

4. piętro

4. piętro

Miłośnikom akustycznego, pubowego grania zespołu 4. Piętro specjalnie przedstawiać nie trzeba. To trio, które tworzą wokalista Mariusz Puszczewicz oraz gitarzyści Adrian Rozenkiewicz i Bartłomiej Trosko zagrali już wiele koncertów w koszalińskich pubach. Można było ich zobaczyć wielokrotnie m.in. w pubie Graal, czy też w Kawałku Podłogi.

Ten istniejący od 2007 roku zespół, nazwa którego wzięła się od ostatniego piętra w akademiku Politechniki Koszalińskiej, gdzie odbywały się imprezy i próby kapeli w swoim repertuarze ma mnóstwo coverów, a ich rozrzut stylistyczny jest bardzo duży. Trio gra utwory od poezji śpiewanej np. „Niebo do wynajęcia” Roberta Kasprzyckiego, przez polski rock, jak choćby „Mamy tylko siebie” Strachy Na Lachy, po światowe hity typu „Livin’ On A Prayer” Bon Jovi.  Starają się jednak odbiegać aranżacyjnie od nagrań oryginalnych, a także sięgają po utwory bardziej niszowe, których przeciętny słuchacz może nie kojarzyć.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XATshfsjca8[/youtube]

Warto tu dodać, że zespół został zauważony przez Adriana Adamowicza, pomysłodawcę i organizatora cyklu Unplugged Radia Koszalin i 4. Piętro zagrało specjalny koncert w studiu koncertowo-nagraniowym im. Czesława Niemena w grudniu 2011 roku.  Trio wsparło wtedy kilku muzyków, którzy przyjęli nazwę Loża Szyderców. Byli to: Henryk Rogoziński – bas, Kacper Rogoziński – wiolonczela, Kaja Krzysiek – fortepian i Rafał Pleskaczyński-Mąka – perkusja.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0ibfGHY6pDA[/youtube]

Ponadto w kwietniu 2013 roku Adrian Rozenkiewicz i Mariusz Puszczewicz wzięli udział w Koncercie w Kratę – Grunge Unplugged Radia Koszalin. To istotne informacje, ponieważ na koncercie 4. Piętra w Centrali Artystycznej zespół wspierać będzie Grunge’owa Loża Szyderców składająca się z trzech uczestników Koncertu w Kratę: Henryk Rogoziński – bas, Adam Stefański – fortepian i Maria Kozłowska – djembe. Można się więc spodziewać, że muzycy wykonają także kilka utworów grunge’owych.

Początek koncertu o godz. 19:30, wstęp kosztuje 10 złotych.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kSPkRqkkWQg[/youtube]

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.