platforma blogowa portalu głos koszaliński

Pampeluna „777”. Tracklista i goście

Już 17 czerwca 2013 nakładem Metal Mind Production ukaże się „777” druga płyta koszalińskiego zespołu Pampeluna. Znana jest już lista utworów, a także wszyscy goście, którzy pojawią się na drugim krążku latino-metalowców.

Pampeluna - 777
Pampeluna – 777

Pierwszy z gości, który pojawi się na nowej płycie Pampeluny został ujawniony przy okazji pierwszego singla. W utworze „Legenda o lustrze” będącym mieszanką metalu i folku pojawił się Jelonek, skrzypek znany z zespołu Hunter, a także z solowych dokonań. Drugim znanym w całej Polsce muzykiem, który udzielił się na „777” jest Titus z Acid Drinkers i Anti Tank Nun. Będzie go można usłyszeć w utworze „Prick Is Your Name”.

Na tym nie koniec gościnnych udziałów. Kolejne nazwiska – oprócz DJ-a Kostka, który pojawi się w numerze „I nadejdzie” – fanom z Polski pewnie wiele mówić nie będą, ale na lokalnej koszalińskiej scenie to postaci znane. W utworze „La Viva Rocco” będzie można usłyszeć Marka „Machonia” Karonia, który obecnie gra na gitarze w zespole Mahomut, natomiast w „Desperados” pojawią się Miki i Ryba, czyli Remigiusz Błaszków i Przemek Olszewski tworzący duet Skarpety.

A oto pełna tracklista utworów z „777”.

1. Hijo de Puta
2. I nadejdzie (con Kostek)
3. Desire
4. Zapierdalać
5. Źli chłopcy
6. Prick is Your name (con Titus)
7. Cajos
8. Legenda o lustrze (con Jelonek)
9. San Fermin
10. La viva Rocco (con Mahon)
11. Do góry nogami
12. Depesperados (con Miki y Ryba)
13. 04070
Za okładkę nowej płyty odpowiedzialny jest sam zespół. „Staraliśmy się zminimalizować komputeryzację, aby nawiązać do muzyki, jaka zamieszczona jest na krążku i odnosi się mocno do powstania zespołu. Posiadacze fizycznej płyty na pewno się mile zaskoczą” – anonsuje Pampeluna.
Nowy materiał to wybuchowa mieszanka latynoskich dźwięków z m.in.  metalem, rockiem, folkiem i hip-hopem, a wszystko charakteryzuje radość grania, spontaniczność i spora dawką poczucia humoru. Tradycyjnie trójka wokalistów  generuje swój przekaz głównie w języku hiszpańskim, ale znajdą się tutaj także utwory w języku polskim oraz angielskim.
Sam zespół tak  zapowiada nowy album: „To przepełniona energią dawka muzyki. Zawarte są tam elementy kilku gatunków muzycznych, zaprawionych ostrymi i mięsistymi gitarami. Krążek ‚777’ zaspokoi oczekiwania zarówno fanów mocnych metalowych riffów jak i tych,  którzy gustują w melodyjnych brzmieniach”.
UWAGA! Pierwsze koncerty promujące nową płytę Pampeluna zagra „u siebie”. 21 czerwca 2013 r. wystąpią w koszalińskim pubie Graal (towarzyszyć im będzie zespół Mahomut), a 22 czerwca zawitają do Kołobrzegu do klubu Latarnia Morska.
autor: Mariusz Rodziewicz (+ materiały prasowe)
kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.