platforma blogowa portalu głos koszaliński

Newsted „Heavy Metal Music”. Debiut 6 sierpnia 2013

Jason Newsted, czyli ex-basista kultowego zespołu Metallica wkrótce wyda debiutancki album ze swoją nową kapelą, której nazwa to po prostu NEWSTED. Płyta zatytułowana „Heavy Metal Music” ukaże się 6 sierpnia 2013 roku.

Newsted / fot. Fran Strine

Newsted / fot. Fran Strine

Miałem okazję zapoznać się już z trzema utworami z nadchodzącego albumu: „Above All”, „Heroic” i „Twisted” – i tytuł albumu wydaje się adekwatny do tego, co się na nim znajdzie. Wszystkie trzy kompozycje mocno pachną starym dobrym metalem. Bardzo old schoolowe granie, które powinno spodobać się starym fanom tego gatunku, albo młodym adeptom słuchających przede wszystkim starych kapel.

Granie takie wpisuje się zresztą w to, co się w ostatnich latach dzieje na scenie rockowej i metalowej, czyli do powrotu do starego brzmienia, starej szkoły układania riffów i całych numerów.

Newsted – zespół dowodzony przez legendarnego basistę Jasona Newsteda podpisał właśnie kontrakt z wytwórnią Sony Music, która wyda jego debiutancką płytę „Heavy Metal Music”. Najbardziej znany jako członek Metalliki w latach 1986 -2001, Jason udzielał się także w zespołach Flotsam and Jetsam i Voivod, grał trasy z Ozzy Osbourne’m, należy do słynnego Rock and Roll Hall of Fame i ma na swoim koncie 6 nagród Grammy – ale Newsted to pierwszy zespół, którego jest liderem.
Oprócz niego w zespole grają także gitarzysta Jessie Farnsworth i perkusista Jesus Mendez Jr. Cała trójka po raz pierwszy spotkała się w ramach wspólnego jam session 3 lata temu w należącym do Jasona Chrophouse Studio w Kalifornii i od tego czasu można datować nieformalny początek pracy nad pierwszą płytą tria. Album „Heavy Metal Music” ukaże się 6 sierpnia nakładem The Collective Records/Sony Music a już 5 czerwca zespołu wystąpi podczas drugiego dnia Impact Festival w Warszawie – bilety na to wydarzenie są jeszcze w sprzedaży.

autor: Mariusz Rodziewicz (+ materiały prasowe)

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

2 komentarze do “Newsted „Heavy Metal Music”. Debiut 6 sierpnia 2013”

  1. Saymoon napisał(a):

    Panie Mariuszu, gwoli sprawiedliwości, Newsted nie tylko udzielał się w Flotsam and Jetsam – on był ich liderem, który napisał niemalże cały materiał na ich debiut.

  2. gramuzyka napisał(a):

    Dzięki za uściślenie, pozdrawiam. Mariusz Rodziewicz