platforma blogowa portalu głos koszaliński

LemON zagrał w Koszalinie [film, zdjęcia]

Dla fanów ambitnej muzyki popowej z Koszalina to był rewelacyjny wieczór. W sali kina Kryterium zagrał zespół LemON. Ci, którzy nie mieli okazji zobaczyć ich na żywo będą mieli na to szansę już wkrótce i to również w Koszalinie.

Lemon / fot. Mariusz Rodziewicz

Lemon / fot. Mariusz Rodziewicz

Zespół LemON to zwycięzca trzeciej edycji programu Must Be The Music, który zarówno jurorów programu, jak i telewidzów oczarował swoim podejściem do muzyki, łączeniem folkowej tradycji Łemków ze świetnymi popowymi melodiami. W poniedziałkowy wieczór 27 maja 2013 w sali kina Kryterium o sile muzyki LemONa przekonać się mogło około 500 osób. A trzeba dodać, że obejrzeć ich chciało o wiele więcej osób, ale niestety od kasy musieli odejść z kwitkiem, bo ostatnie bilety zostały wyprzedane już kilkanaście dni temu.

Ci, którzy koncert obejrzeli, wyszli z niego zachwyceni. Zespół LemON z Igorem Herbutem na czele dali z siebie wszystko, choć – jak przyznał wokalista – ten dzień nie zaczął się dla nich najszczęśliwiej. – Człowiek to nie cyborg. Jak się gra cztery, albo pięć koncertów pod rząd to w końcu można to odczuć – przyznał publiczności. Po muzykach nie było jednak widać zmęczenia. Wszyscy zagrali świetnie, raz energetycznie, innym razem nastrojowo i melancholijnie. No i niemal każdy miał na scenie swoje pięć minut i mógł wykazać się swoimi umiejętnościami. Na szczególną uwagę zasługiwały solówki basisty, a potem również perkusisty. Ten ostatni podczas swojego popisu został na scenie całkiem sam.

Zdjęcia >>> LemON zagrał w Koszalinie [zdjęcia]

A wokal? Igor był rewelacyjny. Nie tylko przy śpiewaniu swoich największych hitów znanych z programu Must Be The Music, czy też radia (publiczność mogła usłyszeć m.in. „Litaj ptaszko”, „Będę z Tobą”, czy ostatni singiel „Napraw”), ale także między utworami, kiedy to raczył fanów dowcipami dotyczącymi zespołu. Salwy śmiechu wywołały m.in. odpowiedź na pytanie „jak po łemkowsku mówi się ‚samolot’?”; jak rozpoznać, która ręka jest lewa; opowieść o rodzinnej miejscowości Igora i startujących pionowo bocianach; czy opowieść o pierwszym w historii zespołu w czterogwiazdkowym hotelu w Sopocie przy okazji koncertu na 50-lecie zespołu The Beatles. LemON wykonał zresztą utwór Czwórki z Liverpoolu „All You Need Is Love”, do którego włączyła się także publiczność.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8GFDoL81Ivc[/youtube]

Taki koncert nie mógł oczywiście obejść się bez bisu. Na zakończenie ponadgodzinnego występu zespół wykonał ponownie „Napraw”.

I na koniec dla wszystkich tych, którzy nie dostali biletów na koncert LemONa jest dobra wiadomość. Zespół już niedługo, bo w sierpniu znowu zagra w Koszalinie, tym razem w amfiteatrze. Za około dwa tygodnie ruszy sprzedaż biletów.

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

3 komentarze do “LemON zagrał w Koszalinie [film, zdjęcia]”

  1. Martunia napisał(a):

    Koncert odlotowy! Ten skrót koncertu powyżej nie oddaje energii która była na scenie! Tam trzeba było po prostu być! UWIELBIAM CHŁOPAKÓW! BUZIAKI :*

  2. Gucio napisał(a):

    Świetny koncert!

  3. gabi napisał(a):

    Koncert niesamowity, kameralny, bardzo dobra muzyka i śpiew wokalisty. Na uznanie zasługują oczywiście skrzypce. Super. dziękujemy LemON:) i zapraszamy ponownie:)