platforma blogowa portalu głos koszaliński

Orchid „The Mouths Of Madness”. Nowy album 29 kwietnia 2013

Orchid, obiecująca formacja z San Francisco wydała swój drugi album zatytułowany „The Mouths Of Madness”. Muzyka zawarta na tym krążku to klasyczny doom metal z domieszką psychodeliczności.

Orchid - The Mouths Of Madness

Orchid – The Mouths Of Madness

Orchid istnieje od 2007 roku. Kwartet z San Francisco zdążył w tym czasie wydać kilka EP-ek oraz jedno pełnowymiarowe wydawnictwo „Capricorn” (2011). Każdy z materiałów zebrał doskonałe recenzje i grupa dość szybko zaczęła zyskiwać na popularności. Kariera nabrała przyspieszenia zwłaszcza po debiutanckiej płycie.

 

Orchid pokochali miłością wielką fani doom metalu, klasycznego hard rocka, klasycznego heavy i psychodelii w Europie. Zainteresowanie zespołem nie uszło uwadze bossom wytwórni Nuclear Blast, którzy w 2012 roku podpisali z Amerykanami kontrakt. Pierwszym efektem współpracy były dwie EP-ki – „Heretic” oraz „Wizard Of War”. A potem przyszła pora na duży materiał.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=tQqnt67ai0g[/youtube]

„The Mouths Of Madness” Orchid nagrali w rodzinnej Kalifornii – w Hyde Street Studios, w San Francisco (Dead Kennedys, Mr. Bungle, Joe Satriani, Exodus) oray w Laughing Tiger Studios, w San Rafael (Santana, Sammy Hagar). Wokale Theo Mindell zarejrestrował zaś w domowym studiu producenta Willa Storksona. Choć nie brakuje soczystego, brudnego doomu w stylu przypominającym wczesne Black Sabbath i Pentagram, są też na krążku silniej obecne elementy psychodeliczne. Dzięki temu album ma niesamowity klimat oraz wspaniały drive, który nie pozwala usiedzieć spokojnie podczas słuchania.

(materiały prasowe)

Komentowanie wpisu jest wyłączone.