platforma blogowa portalu głos koszaliński

Muzyka na Młodzi i Film 2013. Julia Marcell, Mitch & Mitch, Jamal, Jessie Evans

Festiwal debiutów Młodzi i Film w Koszalinie to nie tylko święto młodego kina. To również bardzo ciekawe koncerty towarzyszące imprezie. W tym roku będzie tu można zobaczyć na żywo Julię Marcell, zespół Mitch & Mitch, Jamala i Jessie Evans.

Julia Marcell - fot. Kasia Skuza

Julia Marcell – fot. Kasia Skuza

WTOREK, 25 czerwca – Julia Marcell

Julia Marcell – muzyka, którą tworzy i wykonuje, nazywana jest niekiedy lirycznym punkiem, choć wymyka się jakimkolwiek sztywnym klasyfikacjom. Piosenkarka, pianistka, kompozytorka, autorka tekstów. Mieszka w Niemczech. Zaczęło być o niej głośno w 2007 r., kiedy z pomocą internautów uzbierała 50 tys. dol. na wydanie swojego pierwszego albumu nagranego w Berlinie i wyprodukowanego przez Mosesa Schneidera. W październiku 2011 r. ukazał się jej drugi album „June”, który Moses Schneider współprodukował z Julią.

ŚRODA, 26 czerwca – Mitch & Mitch

Mitch & Mitch – to polski zespół muzyczny założony w 2002 roku przez perkusistę Macio Morettiego i gitarzystę Bartka Magneto. Muzycy poznali się w warszawskiej formacji Starzy Singers. W zespole Mitch & Mitch występują pod pseudonimami – obaj przyjęli przydomki Mr. Mitch, skąd zresztą wzięła się nazwa zespołu, który pierwotnie działał jako duet. W niedługim czasie zespół zasilili inni muzycy, również ukrywający sie pod pseudonimami: James Boned Mitch, Mr. Bitch (wcześniej znany jako Mrs. Mitch) i Serious Mitch. W takim składzie grupa przygotowała dwa wydawnictwa. W 2003 roku ukazał się album „Luv Yer Country”, a trzy lata później „12 Catchy Tunes (We Wish We Had Composed)”. Kolejnym etapem w historii grupy było ponowne rozszerzenie składu. Grupa rozrosła się do nonetu, a wszyscy nowi członkowie zgodnie przyjmowali ksywy nawiązujące do nazwy formacji, która z kolei – by podkreślić zaistniałe zmiany – zaczęła koncertować pod szyldemMitch & Mitch With Their Incredible Combo. W takim składzie grupa przygotowała koncertowe wydawnictwo „Blackmail / Extortion DVD” oraz płytę studyjną „XXII Century Sound Pioneers”.

CZWARTEK, 27 czerwca – Jamal

Jamal – polska grupa wykonująca muzykę z pogranicza reggae i dancehallu. Powstała w 1999 roku w Radomiu z inicjatywy Łukasza Borowieckiego i Tomka Mioduszewskiego. Za wydany w 2005 roku debiutancki album pt. „Rewolucje” formacja uzyskała nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii Album Roku HIP-HOP / R & B.

PIĄTEK, 28 czerwca – Jessie Evans

Jessie Evans – kolorowa i ekscytująca, czasem dzika i ekscentryczna, zupełnie jak jej kompozycje, znane z pierwszego solowego albumu „Is it fire?”. Jessie Evans jest amerykańską piosenkarką, saksofonistką, autorką tekstów i producentką – prawdziwą diwą, jedną z najbarwniejszych postaci europejskiego popu. Każdy koncert Jessie Evans to niezapomniane widowisko – teatralne, zmysłowe, porywające publiczność swoją energią. Artystka na scenie hipnotyzuje wokalem, gra na saksofonie, tańczy, podczas gdy szykownie ubrany perkusista Toby lub brazylijska perkusistka Deborah tworzą niesamowity świat rytmu. Balansując pomiędzy stylami muzycznymi, duet uwodzi publikę – w muzyce znajdziemy zarówno południowe rytmy, energetyczne elektro, jak i elementy jazzu czy popu a także silnie wyczuwalne punkowe korzenie Jessie. Evans pochodzi z Kalifornii, ale obecnie żyje i tworzy w Berlinie. Jej solowa kariera rozpoczęła się wraz z albumem „Is It Fire?” (2009 r.), który to album otrzymał etykietkę „erupcji muzycznej orgii”. Artystka na swoim koncie ma także wcześniejsze występy z punkowymi i nowofalowymi zespołami The Vanishing, The Knives i Subtonix. W ostatnich latach Jessie dała ponad 100 występów na całym świecie, otwierając koncerty m.in. Iggy and The Stooges w Paryżu i Gossip w Niemczech.

(materiały prasowe)

Komentowanie wpisu jest wyłączone.