platforma blogowa portalu głos koszaliński

10 lat zespołu Same Road. Koncert w BeWuA – 25 maja 2013

Koszalińskie trio Same Road obchodzi 10-lecie założenia zespołu. Z tej okazji kapela szykuje specjalny jubileuszowy koncert. Odbędzie się on 25 maja 2013 r. w klubie BeWuA.

Same Road

Same Road

Od wiosny 2003 roku, czyli momentu założenia Same Road zespół tworzą ci sami muzycy: Emil Krocz – gitara basowa, Sebastian Strycharczuk – perkusja i Robert Kuliński – gitara. Nie było więc tu żadnych przetasowań składowych, żadnych porzuceń, żadnego wyrzucania muzyków. Ale były pewne stany uśpienia…

Główną inspiracją dla tworzonej przez zespół muzyki były dokonania takich zespołów jak: CAN, Sonic Youth, NEU, EWA BRAUN, MORDY oraz różnego rodzaju eksperymenty krautrockowe, psychodeliczne i noise’owe.

Po licznych koncertach w rodzinnym mieście jak i w miastach o znikomym stopniu pokrewieństwa oraz nagraniu trzech płyt demo, przyszedł czas uśpienia w roku 2005. Plany życiowe poszczególnych muzyków rozrzuciły ich po różnych miejscach świata. Lato 2008 przynosi powiew nowej energii i nowych pomysłów. Trio zgrywa się w komplet. Wracają na wioskę i swojej miniaturowej salki prób, gdzie od września pracują nad nowym materiałem. Numery na „Muzyka do mycia okien” wychodzą na światło dzienne podczas lokalnych koncertów zimą 2008/2009. W marcu 2009 zespół wchodzi do studia, i powołuje do życia wspomniany wcześniej materiał…

Później wychodzą jeszcze „Bar Camp: Czas na zmiany” (2010) oraz „Sensem przekaźnika jest przekaz” (2011).

Podczas sobotniego koncertu 25 maja 2013 r. będzie można na pewno posłuchać utworów z całego okresu działalności Same Road.

Wystąpi tu również zespół Terrible Disease.

Początek o godz. 21. Wstęp kosztuje 10 złotych.

Komentowanie wpisu jest wyłączone.