platforma blogowa portalu głos koszaliński

Bonson i Matek w klubie Plastelina. Historia po pewnej historii

 Bonson i Matek będą gwiazdami hip-hopowego wieczoru 18 maja 2013 r. w klubie Plastelina. Podczas imprezy organizowanej przez Most Blunted wystąpią przede wszystkim z materiałem z płyty „Historia po pewnej historii”.

Bonson - Matek

Bonson – Matek

Na GraMuzyka można było wygrać bilety na tę imprezę. Wystarczyło podać swoją interpretację tytułu płyty „Historia po pewnej historii”. Oto odpowiedzi, które otrzymałem.

 

* * *

Historia po pewnej historii – słysząc ten tytuł w głowie myśli przenikają szybciej niż bym tego chciała. Ciężko którąkolwiek złapać. Jednak jedna z nich wydaje się najbardziej oczywista, mianowicie, aby zacząć w życiu nowy rozdział trzeba zakończyć poprzedni. Jak Bonson nawija ”musiał zamknąć drzwi za sobą”. I mimo, że inni czasem nie dostrzegają, że w naszym życiu zachodzą zmiany, w okół nas zaczyna tworzyć się nowa historia – historia po pewnej historii. I nie możemy tego zatrzymać, cofnąć, ani wyłączyć. Czas leci, i każdego dnia tworzymy swoją własną, nową historię 😉 I w sumie może nie tak to powinnam rozumieć, ale to właśnie przychodzi mi do głowy myśląc o tym albumie 😉

* * *

„Historia po pewnej historii”. Sam tytuł może wynikać z faktu, iż na poprzedniej płytce był kawałek „Historia pewnej historii” i idą za ciosem i pomysłem nazwał tak płytkę, ale także mam w głowie drugą interpretacje, a dokładnie chodzi o to, że Bonson przedstawia swoje osobiste przeżycia w kawałkach i ma za sobą już tzn „ćpuński” etap życia, co jest dobrym pomysłem na powiązanie tytułu PŁYTKI 😉

* * *

Tytuł płyty „Historia Po Pewnej historii” …. dla mnie płyta została tak nazwana dlatego, że Bonson przedstawił na niej kawał swojego życia smutno, melancholijnie i wprost o swoich problemach z alkoholem i nie tylko. Pewna historia to „ćpuńskie historie”, które go dopadły. Wydaje mi się, że przeskoczył już ten level swojego życia i poszedł dalej, dlatego mógł o tym nawinąć. Ta smutna prawda jest już poniekąd poza Nim i od nowa tworzy swoją historię 🙂
* * *
Moim zdaniem jest to nawiązanie do kawałka Historia Pewnej Historii z płyty Bonson/Matek – Wspomnienia z Domu Umarłych. Płyta Bonsona jest w bardzo ciemnych, refleksyjnym i smutnym klimacie, co dobrze pasuje jako kontynuacja po takim zakończeniu w.w. kawałka.
* * *
“Historia Po Pewnej Historii” – czyli saga codzienna saga z nutą hardcoru i dawka wrażeń dalej trwa…. 🙂
* * *
Dwie odpowiedzi zostały nagrodzone wejściówkami na ten koncert. I przypominam, Bonson i Matek wystąpią w koszalińskim klubie Plastelina w sobotę 18 maja 2013. Początek imprezy o godz. 21.  Wstęp kosztuje 25 złotych.
Wystąpią tu także:
Maz i Chok, czyli dwóch MC’s pochodzących ze Słupska, autorzy albumu „Długa Deszczowa Jesień” którego premiera miała miejsce w styczniu. Płyta odbiła się szerokim echem na polskiej scenie, niesamowity klimat, linijki, technika i energia zawarta na krążku, uczyniła album jedną z mocniejszych pozycji w tym roku.

Artystą który przywita was tej nocy, będzie reprezentant mieleńskiej sceny, znany przez wielu z nas – WŁODYŚ!

autor: Mariusz Rodziewicz
kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.