platforma blogowa portalu głos koszaliński

Pampeluna wydaje album w Metal Mind Production! „777” premiera 17 czerwca 2013

Pampeluna, latino-metalowa kapela z Koszalina w końcu wyda płytę. Nowy krążek „777” ukaże się pod skrzydłami Metali Mind Production.

 

Pampeluna / fot. Aleksandra Wydrych

Pampeluna / fot. Aleksandra Wydrych

 

To informacja dosłownie sprzed kilku minut.Oto treść niuslettera, który został przesłany mediom.

 

„Metal Mind Productions z radością informuje, że już w czerwcu ukaże się krążek, który podkręci temperaturę na nadchodzące lato! „777” to najnowszy album formacji PAMPELUNA, która powraca w swoim najlepszym wydaniu! Płyta swoją premierę będzie miała 17 czerwca, a ukaże się pod skrzydłami Metal Mind Productions!

 

Pampeluna istnieje od 07.07.07r., a magia liczb cały czas otacza zespół ezoteryczną aurą. W pierwszych latach działalności grupa brała udział w wielu przeglądach oraz festiwalach i często udawało jej się wygrywać! W 2009 roku formacja doszła do ścisłego finału eliminacji Woodstock,  by rok później być już wśród laureatów i wystąpić na głównej scenie Festiwalu. W 2011 roku zespół doszedł także do ścisłego finału Antyfestu. Rok później ukazała się debiutancka płyta ” La Curva”. Pampeluna zagrała około 300 koncertów na terenie całego kraju. Obecnie trwają przygotowania do jesiennej trasy, promującej nowy krążek zespołu „777”.

 

Nowy materiał to wybuchowa mieszanka latynoskich dźwięków z m.in.  metalem, rockiem, folkiem i hip – hopem, a wszystko charakteryzuje radość grania, spontaniczność i spora dawką poczucia humoru. Tradycyjnie trójka wokalistów  generuje swój przekaz głównie w języku hiszpańskim, ale znajdą się tutaj także utwory w języku polskim oraz angielskim. Wśród gości specjalnych na płycie  znaleźli się m.in. Titus oraz Jelonek.
Sam zespół tak  zapowiada nowy album: „To przepełniona energią dawka muzyki. Zawarte są tam elementy kilku gatunków muzycznych, zaprawionych ostrymi i mięsistymi gitarami. Krążek ‚777’ zaspokoi  oczekiwania zarówno fanów mocnych metalowych riffów jak i tych,  którzy gustują w melodyjnych brzmieniach”.  Grupę tworzą: Kolin, Julia, Emo, Spodziu.”

 

Warto tu dodać, że Metal Mind Production to jedna z dwóch najważniejszych wytwórni w Polsce, która zajmuje się wydawaniem polskiej muzyki metalowej i rockowej. Wytwórnia ta wydaje/wydawała płyty m.in. Vader,  Acid Drinkers, Alastor, 2TM2,3, Artrosis, Closterkeller, Dezerter, Homo Twist, Hunter, Illusion, Mech, Moonlight, None, Oddział Zamknięty, SBB. Metal Mind jest także polskim wydawcą płyt wielu znanych zespołów z zagranicy.

 

(materiały prasowe)

2 komentarze do “Pampeluna wydaje album w Metal Mind Production! „777” premiera 17 czerwca 2013”

  1. bajabongo napisał(a):

    No i szafa gra, a komoda tańczy. Byle do czerwca. 🙂

  2. Radek Wu. napisał(a):

    Nareszcie!