platforma blogowa portalu głos koszaliński

Derzuki, czyli koszalińscy The Beatles zagrają w pubie Graal

Koszalińscy The Beatles, którzy przyjęli nazwę Derzuki ponownie zagrają największe hity Wielkiej Czwórki z Liverpoolu. Ale nie tylko. Szykuje się kolejny wyjątkowy koncert, który odbędzie się 8 czerwca 2013 r. w pubie Graal.

Derzuki / fot. Mariusz Weltrowski

Derzuki / fot. Mariusz Weltrowski

Pamiętacie koncert z okazji 50-lecia The Beatles zorganizowany w koszalińskim Teatrze Variete Muza? Ta grudniowa impreza okazała się jedną z najciekawszych w 2012 roku w Koszalinie. (czytaj TUTAJ >>> 50 lat z The Beatles. Zagrała szóstka z Koszalina [film, zdjęcia]) Zespołowi złożonemu z lokalnych muzyków przysłuchiwało się wtedy około 300 osób. Po nim nastąpiła cisza i wydawało się, że ten koncert będzie jednorazowym występem. Na szczęście dla wszystkich tych, którzy lubią muzykę The Beatles zespół, który przyjął nazwę Derzuki wystąpi znowu z nieco odświeżonym repertuarem 8 czerwca 2013 r. w pubie Graal.

– Koncert w Graalu ma pokazać – także nam – jak rockandrollowa muzyka lat 60. mogła brzmieć na klubowym koncercie, w klimatycznym pomieszczeniu – czymś na kształt miejsc w jakich rodził się ówczesny rockandroll. Tak jak Beatlesi, jako jeszcze nieznany szerzej zespół spędzili kilkaset wieczorów grając po klubach Hamburga, czy w klubie Cavern w Liverpoolu, tak my chcemy zorganizować prawdziwą, rockandrollową imprezę w podobnym stylu. Dlatego oprócz beatlesowskich „autorskich” utworów przygotujemy też parę standardów, które grali Beatlesi grali jeszcze w czasach, gdy byli jednym z wielu młodych, przyodzianych w skóry, gitarowych zespołów. Oczywiście nie ograniczymy się do tego, będzie też wiele późniejszych beatlesowskich klasyków, i to nie tylko te, które zagraliśmy w grudniu w Muzie na koncercie z okazji 50 lat Beatlesów – opowiada Maciej Sztyma, gitarzysta i jednocześnie pomysłodawca zespołu, wielki fan twórczości Czwórki z Liverpoolu.

W Graalu zagra zespół w składzie: Daniel Burzyński, Kuba Grabski, Waldek Suchomski, Tomek Szewczyk i Maciek Sztyma.

Zapewne ci, którzy byli na koncercie w pięknych wnętrzach Teatru Variete Muza zastanawiają się, dlaczego tym razem odbędzie się on w pubie Graal.

– Uznaliśmy, że najlepszym miejscem w Koszalinie na taką imprezę będzie właśnie Graal. Ma już swoją tradycję i wielu wiernych zwolenników, przez poprzednią dekadę był praktycznie jedynym miejscem, może poza Kreślarnią, gdzie można było posłuchać rockandrollowej muzyki na żywo. Na i jest w piwnicy, coś na kształt The Cavern Club – wyjaśnia Maciej Sztyma. – Na pewno będziemy się musieli nagimnastykować, żeby zmieścić się na tamtejszej małej scenie. W piątkę szanse są niewielkie, coś będziemy musieli wykombinować, ale przez to atmosfera może być bardziej gęsta. Chciałbym, żeby wyszło bardziej rockandrollowo, żeby ludzie pobawili się przy porządnej porcji hałasu płynącej z trzech gitar, basu i perkusji.  Zapraszamy młodzież w każdym wieku, zarówno tę starszą od nas, jak i młodszą – dodaje gitarzysta.

Koncert DErzuki odbędzie się w sobotę 8 czerwca 2013. Wstęp 15 złotych.

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.