platforma blogowa portalu głos koszaliński

DJ Czarny / Tas. Nowy singiel, płyta w drodze

Duet DJ Czarny i Tas wyczarował całkiem niedawno nowy numer „Time To Bulid”, który zapowiada ich nową płytę. Jeśli pozostałe numery będą tak dobre, jak ten, to nie mogę się doczekać całego albumu.

DJ Czarny / Tas - Time To Build

DJ Czarny / Tas – Time To Build

Ten numer to coś znacznie więcej niż powtarzająca się hip-hopowa pętla i rap. Pod względem produkcyjnym to przemyślany, bardzo rozbudowany numer, bo zawiera kilka różnych elementów. Jest wstęp, rozwinięcie, jest przerywnik, jest energia i zwolnienie, jest analogowe brzmienie z sampli, żywych instrumentów (klawisze i gitara), jest i elektronika, są wreszcie skrecze. Czyli i nowoczesność, i klasyka, która czaruje naturalnym głębokim basem i gitarowo funkowo buja jak trzeba. No i wokal, za który gościnnie wziął się Ozay Moore.

Posłuchajcie!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ElAouzT12kU[/youtube]

I słów kilka o autorach numeru.

DJ Czarny to turntablista, dj i producent. Wicemistrz Świata Dj’ów IDA 2011, Mistrz Polski Dj’ów IDA 2011 w kategorii Show. Wywodzi się z muzykalnej rodziny, na co dzień studiuje Reżyserię Dźwięku. Zagrał gościnnie na koncertach, na których wystąpili m.in. Raashan Ahmad, Muneshine, Smarki Smark, Te-Tris, Eldo, Wena/Rasmentalism, Hi-Fi Banda.

Tas od kilku lat związany zawodowo z muzyką, producent, aktywista muzyczny, organizator koncertów, kolekcjoner płyt winylowych. Twórca marki proporcja.com, organizator cyklicznych imprez Fat Beats oraz Beat Battle, goszczących muzyków z kraju i zagranicy. Wicemistrz Świata Dj’ów IDA 2011, Mistrz Polski Dj’ów IDA 2011 w kategorii show.

Panowie mają już na swoim koncie jedną płytę. W maju 2011 roku wydali debiutancką płytę zatytułowaną „Passion, music, hip-hop”. Po premierze debiutanckiej płyty wraz z Tasem podróżował po Polsce grając live act’y i sety dj’skie.

autor: Mariusz Rodziewicz (+ materiały prasowe)

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.