platforma blogowa portalu głos koszaliński

FunkMasterPunk i Candida zagrały na koszalińskiej majówce [film i zdjęcia]

Trzeciomajowy wieczór w Koszalinie należał do gitarowych brzmień. Na majówce przed amfiteatrem zagrały dwie kapele: FunkMasterPunk i Candida.

FunkMasterPunk

FunkMasterPunk

FunkMasterPunk na scenie pojawił się o godz. 20. Ponad połowa tego pięcioosobowego składu to… sekcja rytmiczna. Kapela gra bowiem na dwa zestawy perkusyjne i bas. Pozostali członkowie to gitarzysta i DJ, który oprócz obsługiwania gramofonów od czasu do czasu sięgał także po tamburyn, cowbell, czy też na bitmaszynie dogrywał perkusyjne przeszkadzajki. Tym ostatnim wymienionym muzykiem w FunkMasterPunk jest pochodzący z Koszalina DJ Kostek, który  na scenie pełnił także funkcję frontmana.

Zdjęcia >>> FunkMasterPunk i Candida w Koszalinie [zdjęcia]

Dźwięki FunkMasterPunk to – jak sama nazwa wskazuje – bujające funkowe brzmienia podane z punkową energią. Ich występ na żywo to dźwiękowy wulkan energii, a także radość dla oczu. Oglądanie na scenie dwóch perkusistów, którzy grają synchronicznie, jednym razem uni sono, innym – uzupełniając swoje partie to niesamowity widok.

 

Druga kapela tego wieczoru, czyli Candida pojawiła się na scenie po godz. 21. Jej frontmanem jest znany z lat 90-tych wokalista popowy Gabriel Fleszar. Ci, którzy pamiętają jego hit „Kroplą deszczu” słuchając go w nowej odsłonie mogli czuć się mocno zaskoczeni. Candida to zupełnie inna muzyczna bajka: mocno rockowa, metalowa, potężnie brzmiąca. Po ich koncercie można było obejrzeć nowy teledysk zespołu, który powstał w Koszalinie w ramach Warsztatów Filmowych organizowanych przez Centrum Kultury 105.

 

W sobotę 4 maja 2013 r. na fanów muzyki czekają kolejne atrakcje. Przed koszalińskim amfiteatrem wystąpią: Tarantella Underground (g. 18 – 18.30), Nihil (g. 18.30 – 19.30), Ivona (g. 20 – 21).

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FrW_YalUqHE[/youtube]

 

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentarze (1) do “FunkMasterPunk i Candida zagrały na koszalińskiej majówce [film i zdjęcia]”

  1. TS napisał(a):

    http://www.youtube.com/watch?v=7r9p5P1pY8U