platforma blogowa portalu głos koszaliński

Koncert: FunkMasterPunk w Koszalinie. 3 maja 2013

FunkMasterPunk, muzyczna ekipa z Poznania zawita do Koszalina. 3 maja 2013 o godz. 20 wystąpi przed amfiteatrem w ramach majówki.

FunkMasterPunk

FunkMasterPunk

Choć FunkMasterPunk to zespół z Poznania, to ma i swój koszaliński akcent. Jeden z członków zespołu – DJ Kostek – pochodzi z tego miasta. Kostek w latach 90-tych jako MC współtworzył zespół New Da Wont i był członkiem składu Cygara Fidela, udzielał się także jako DJ na imprezach hip-hopowych. Później już przede wszystkim jako DJ-a można go było usłyszeć na wielu płytach znanych w Polsce raperów. Grał także wspólnie z metalowym zespołem Sweet Noise.

Teraz współtworzy FunkMasterPunk.

Zespół powstał w Poznaniu w 2010 roku. Inspiracją dla zespołu jest fascynacja starym brzmieniem kapel funkowych z lat 60-70, oraz muzyki filmowej z tego okresu. Czas pokazał jak mocny wpływ miała muzyka funk na powstawanie rożnych nowych nurtów muzycznych ostatnich 25 lat. Funk był podstawowym źródłem inspiracji dla wielu producentów z kręgu hip-hop, house, disco czy drum n bass. Zespół postanowił powrócić do korzeni tego stylu i wykreować jego własna wersję.
Kapela ma na swoim koncie debiutancki album, który utrzymany jest w takiej właśnie konwencji opierając się na mocnym, osadzonym brzmieniu bębnów i basu oraz charakterystycznych dla stylu bboy funk partiach sekcji dętych. Kolorytu tej muzyce dodają nowoczesne partie gitar i DJ-ski sposób miksu wszystkich elementów. Na płycie FunkMasterPunk gościnnie nagrywała, wspomagając kwartet, plejada muzyków zadomowionych, na co dzień w najróżniejszych stylach muzycznych. Na trąbce zagrali Antonii „Ziut” Gralak i Maciej Fortuna, który nagrał także partie tuby i waltorni. Na saksofonach wystąpił Bartek Smorągiewicz, instrumenty klawiszowe nagrał Steve Nash a wibrafon Mariusz „Mario” Gregorowicz.

Zespół obecnie koncertuje w składzie

DJ KOSTEK decks
KUBA FRYDRYCH gitary
ARTUR GRONOWSKI bas
MACIEK ŚLEPY GŁUCHOWSKI bębny
BARTEK SZOPIX CZERNIACHOWSKI bębny
KASIA I GOSIA HYBIAK voc

autor: Mariusz Rodziewicz (+ materiały prasowe)

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.