platforma blogowa portalu głos koszaliński

„Przebojem na antenę” Polskiego Radia. Ostatnia szansa na zgłoszenie!

Konkurs „Przebojem na antenę” daje możliwość przeżycia ciekawej muzycznej przygody i zaistnienia na antenie Polskiego Radia. Jeśli więc masz nagrany choć jeden utwór w języku polskim to zgłoś swój udział. 30 kwietnia mija termin przyjmowania zgłoszeń.

Jola Tubielewicz & Popcorn

Jola Tubielewicz & Popcorn

Plebiscyt „Przebojem na antenę” ma już dość długą tradycję, do tej pory było już 10 edycji, a w tym roku organizowany jest już po raz jedenasty. Prowadzi go 16 regionalnych rozgłośni Polskiego Radia, w tym również Radio Koszalin. – Teraz jesteśmy na etapie organizowania konkursu regionalnego. Wszystkie kapele, które mają nagrany utwór i chcą go pokazać światu mogą podesłać go do nas, on przejdzie sito konkursowe i jeden najciekawszy zostanie wystawiony jako reprezentujący Radio Koszalin – wyjaśnia Krzysztof Plewa, który w Radiu Koszalin odpowiada za ten plebiscyt.

 

W poprzednich edycjach w konkursie „Przebojem na antenę” nasz region reprezentowały m.in. folk-rockowy zespół Rzepczyno w 2010 roku, czy rok później Jola Tubielewicz z Białogardu. – W ogólnopolskim finale Rzepczyno zajęło trzecie miejsce, a Jola Tubielewicz z zespołem – czwarte miejsce – przypomina Krzysztof Plewa. I dodaje, że w tym plebiscycie swoich sił próbowały także takie znane dziś zespoły jak Feel, Manchester, czy Poparzeni Kawą 3.

 

– W plebiscycie startowałam z utworem „Tak blisko blisko”, którego alternatywny tytuł to „W moich snach” – wspomina Jola Tubielewicz. – Bardzo fajnie mi się tam śpiewało, bo samo miejsce organizacji tego konkursu jest niesamowite: Hajnowka, czyli puszcza, żubry i niesamowita architektura, drewniane domki jak z bajki, albo dawnych filmow. Oprócz muzycznej przygody był to więc dla mnie także wycieczka krajoznawcza.

 

Jeśli więc masz zespół i chcesz wziąć udział w konkursie to prześlij swój utwór do Radia Koszalin na adres pna@radio.koszalin.pl.Utwór MUSI być w języku polskim. Ograniczenia stylistyczne nie istnieją. Szczegóły znajdziesz także na www.przebojem.pl, na której można przeczytać: Czekamy na wszystkich, którzy kochają muzykę, tworzą ją i chcą, by usłyszał o niej świat. Macie szansę wedrzeć się przebojem na anteny radiowe w całej Polsce. Już po raz jedenasty zapraszamy do udziału w naszym konkursie „Przebojem na antenę”. Czekamy na utwory niebanalne, które przetrwają dłużej niż sezonowe hity.

 
Wybrany zespół zagra 29 czerwca 2013 roku na żywo w Hajnówce i zostaną przyznane nagrody. Wśród nich oprócz nagrody pieniężnej jest także sesja nagraniowa w studiu Rembrant. No i oczywiście zwycięzca może liczyć, że jego utwór będzie mogła usłyszeć cała Polska.

autor: Mariusz Rodziewicz
kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.