platforma blogowa portalu głos koszaliński

Most Blunted Jam 2013: Majówka z hip-hopem 3 maja 2013

To będzie prawdziwe święto kultury hip-hopowej. 3 maja 2013 w Koszalinie po raz kolejny zostanie zorganizowany Graffiti Jam.

- Tą imprezą chcemy przede wszystkim pokazać, że graffiti to prawdziwa sztuka - mówi Miłosz "Czez" Wołkowicz, współorganizator imprezy. / Fot. Archiwum

– Tą imprezą chcemy przede wszystkim pokazać, że graffiti to prawdziwa sztuka – mówi Miłosz „Czez” Wołkowicz, współorganizator imprezy. / Fot. Archiwum

Graffiti to – w dużym skrócie – sztuka malowania farbami w sprayu i jeden z elementów kultury hip-hopowej. Choć wielu osobom nie związanym z tą subkulturą może kojarzyć się z wandalizmem, to czołowi reprezentanci graffiti w Polsce udowodnią, że to naprawdę sztuka. Będzie się o tym można przekonać już 3 maja podczas majówki, która zostanie zorganizowana przez grupę zrzeszającą ludzi kreatywnych i zaangażowanych Most Blunted na ściance przy McDrive, przy ul. Franciszkańskiej.
– Tegoroczna impreza jest wyjątkowa, ponieważ zbiega się ona z szóstą rocznicą pojawienia się Most Blunted w sieci. Jest to pierwsze tak liczne spotkanie naszej grupy ludzi kreatywnych i zaangażowanych na jednej, lokalnej scenie – mówi Miłosz „Czez” Wołkowicz, jeden z głównych organizatorów imprezy, założyciel Most Blunted. – Od południa będziemy działać na ściance przy McDrive, gdzie powstawać będzie wielkie graffiti. Mam nadzieję, że Riamone i Tuse, którzy są znanymi w całej Polsce malarzami, a także inni uczestnicy naszej imprezy – a będzie ich kilkunastu – pokażą, że to prawdziwa sztuka. Tu od razu chciałem przede wszystkim podziękować Stefanowi Mowczanowi za udostępnienie ściany oraz chłopakom z Blackstreet Boys oraz True Colors za pomoc w organizacji. Jeśli pogoda dopisze to będzie można także obejrzeć tam pokaz break dance w wykonaniu grupy NASA. Będzie można także posłuchać hip-hopu serwowanego przez DJ-a Zaja i WeeDJeta. A wieczorem zapraszamy fanów hip-hopu na after party do klubu Plastelina, gdzie wystąpią członkowie naszej grupy.

 

Start wieczornej imprezy planowany jest na godz. 20. Bilety w przedsprzedaży kosztują 10 złotych, a w dniu koncertu – 15 złotych. Wystąpi na nim w sumie niemal dziesięciu raperów. Najliczniejszą grupą są Tacy Dziani A Spłukani, który w Plastelinie wystąpi w składzie Czez, Neile, AeNTeka i Kaspijski (to grupa koszalińsko-siedlecka). Będzie także skierniewicki duet Kręcioł / Piotrush. Solo wystąpią natomiast Neile (raper z Koszalina, który niedawno opublikował w sieci swój nowy materiał „Blues do dnia narodzin” i tą płytą rozpoczął współpracę z wytwórnią MaxFloRec należącą do Rahima z kultowej Paktofoniki), Voom (koszalinianin, który na imprezę przyleci z Wielkiej Brytanii), Peti (niedawno wydał własnym sumptem album „iLove”) i Korek (świeżo upieczony reprezentant grupy Kolokos).

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.