platforma blogowa portalu głos koszaliński

Materia w finale Must Be The Music!

Szczecinecki zespół Materia wystąpił w niedzielę (28 kwietnia 2013) w półfinale Must Be The Music. Od każdego z jurorów dostali TAK. Dostali także najwięcej głosów od telewidzów.

 

Materia (od lewej): Kuba, Tadeusz, Adrian, Michał

Materia (od lewej): Kuba, Tadeusz, Adrian, Michał

Metalowcy ze Szczecinka postanowili zaprezentować jurorom i telewidzom trudny technicznie utwór „Shayba”. Wybór okazał się strzałem w dziesiątkę, bo wszyscy jurorzy chwalili występ Materii.

 

– Kocham Waszą mamę – zaczęła Kora. – Fantastyczna muzyka, no to jest finał. A Adam za chwilę będzie się wypowiadał na temat Waszych znakomitych podziałów. Do rozumienia tu wiele nie było, ale do słuchania i patrzenia było dużo.

– My się z braćmi znamy już kilka lat. To są najlepiej wychowani chłopcy, jakich spotkałam w ciągu ostatnich 10 lat – stwierdziła Ela Zapendowska, która faktycznie miała okazję poznać braci Piesiaków przy okazji ich występu w programie „Szansa na sukces”. – Ta piosenka do koncertu życzeń się nadaje. Na sylwestra też dobra. Nie trzeba być znawcą takiej muzyki, żeby stwierdzić, że to jest świetnie zagrane!

– Rytmiczny majstersztyk. Zabawa dźwiękiem, zabawa rytmem. Po prostu światowo – zachwycał się Łozo.

Adam Sztaba także nie szczędził komplementów. – To jest dobry sposób, bo żaden krytyk nie przyczepi się do tekstu. Wokal został potraktowany jako instrument perkusyjny. To było znakomicie wymyślone.  Chcę zobaczyć tę partyturę – mówił.

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentarze (1) do “Materia w finale Must Be The Music!”

  1. darba76 napisał(a):

    Chłopaki dzięki wam jestem dumny że pochodzę ze Szczecinka, a to nie często się zdarza. Szacun