platforma blogowa portalu głos koszaliński

Rapskul pojedzie 1 maja 2013 do Sianowa

Rapskul, czyli praktyczna szkoła hip-hopu pojedzie do Sianowa. Już 1 maja 2013 dziewięciu wykładowców pojawi się na tamtejszym Orliku, aby pokazać, czym jest kultura hip-hopowa.

B.A.D. / kard z klipu "C.U.D." - Marcin Golik - kreatywnie.org

B.A.D. / kard z klipu „C.U.D.” – Marcin Golik – kreatywnie.org

Przypomnę, że pomysłodawcą Rapskul jest Arek Wilman, który w Radiu Koszalin prowadzi autorską audycję „Rapnejszyn” z muzyką hip-hopową. Pierwszą edycję hip-hopowej szkoły zorganizował w studiu koncertowo-nagraniowym im. Czesława Niemena w Radiu. Z kolejną pojechał do Darłowa. Obie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Przyszedł więc czas na trzecią edycję i zarazem pierwszą plenerową. Start na sianowskim Orliku o godz. 13. Potrwa do godz. 17.

A oto lista wykładowców:

Kuki (Zulu Nation)
B.A.D.
Zolen (Eurobusiness)
Partaq (Daj Spokój/Creazzy Records)
Dk (Daj Spokój/Creazzy Records)
Primo (Majestat Records/Słupsk)
DJ Zaju
DJ Ms (Daj Spokój/Creazzy Records)
DJ Veron (Eurobusiness)

Wszyscy wykładowcy to młodzi reprezentanci różnych elementów kultury hip-hopowej, na którą składają się: rap, produkcja muzyczna, DJ-ing, a także graffiti i taniec break dance. Podczas zajęć nie tylko przybliżą dzieciakom historię powstania hip-hopu, ale także w praktyce pokażą m.in. na czym polega rap (można liczyć na różne gry słowne, zabawy w rymowanie), jak tworzy się hip-hopowy podkład muzyczny, jak się skreczuje na gramofonach (będzie można samemu stanąć za sprzętem). A to nie wszystkie atrakcje!

Wstęp na imprezę bezpłatny.

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

 

Komentowanie wpisu jest wyłączone.