platforma blogowa portalu głos koszaliński

Dni Koszalina 2013: LemON zagra w sali CK105

LemON, czyli zespół, którego kariera zaczęła się od zwycięstwa w programie Must Be The Music po raz kolejny przyjedzie do  Koszalina. 27 maja 2013 o godz. 20 zagra w sali widowiskowej Centrum Kultury 105.

LemON / fot. materiały promocyjne Pomaton EMI

LemON / fot. materiały promocyjne Pomaton EMI

LemON całkiem niedawno wystąpił w Koszalinie podczas koncertu z okazji 20-lecia premierowego wystawienia musicalu „Fatamorgana?” napisanego przez dwóch koszalinian: Adama Sztabę i Marcina Perzynę (ten pierwszy jako juror MBTM namawiał widzów, by swoje głosy oddawali właśnie na LemON). W hali widowiskowo-sportowej zespół zagrał zaledwie dwa utwory, ale to wystarczyło, aby oczarować publiczność, która długo biła brawo rewelacyjnemu wokaliście Igorowi Herbutowi. Bisu nie było, ale prowadzący koncert nadmienił, że na sali jest manager LemON-a i zespół na pewno z chęcią przyjmie zaproszenie na pełny koncert.

I okazuje się, że Igor i jego koledzy zagrają w Koszalinie już 27 maja.

LemON to zespół, który powstał 2011 roku ze spontanicznej inicjatywy Igora Herbuta, błyskawicznie zachwycił jurorów popularnego talent show nietypowym brzmieniem i łemkowską nutą. Bezkompromisowy zwycięzca trzeciej edycji „Must Be The Music”, gość specjalny TOPtrendy, uczestnik Sopot Festival w 2012 roku.

Dzięki niebanalnemu brzmieniu, chwytliwym melodiom pełnym ciekawych aranżacji i emocji LemOn dość szybko zagościł na polskiej scenie muzycznej i zdobył wielu słuchaczy, co zaowocowało nominacją do nagrody muzycznej Fryderyki 2013 w kategorii „Najlepszy debiut”.

Bilety na koncert dostępne są w kasie kina „Kryterium” w cenie 20 złotych.

autor: Mariusz Rodziewicz (+ materiały prasowe)

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.