platforma blogowa portalu głos koszaliński

Graffiti Jam 2013, czyli hip-hopowa majówka w Koszalinie

Początek maja zapowiada się bardzo ciekawie dla wszystkich fanów szeroko pojętej kultury hip-hopowej. W Koszalinie po raz kolejny zostanie zorganizowany Graffiti Jam.

Graffiti Jam 2012

Graffiti Jam 2012


Miłośnicy graffiti, czyli sztuki malowania farbami w sprayu na murach doskonale pamiętają, że koszalińskie imprezy dla malarzy przez wiele lat odbywały się przy ul. Chałubińskiego. Na ścianach położonych tam garaży powstawały profesjonalne rysunki. Po kilku latach przerwy grupa zapaleńców z Koszalina działająca jako Most Blunted i zrzeszająca ludzi kreatywnych i zaangażowanych, m.in. raperów, producentów muzycznych, DJ-ów i grafficarzy postanowiła powrócić do tej tradycji i w 2012 roku na początku maja zorganizowała Graffiti Jam. Zmieniło się jednak miejsce. Rysunki powstawały tuż przy Lidlu i restauracji sieci McDonalds przy ul. Franciszkańskiej.
I w tym samym miejscu zostanie zorganizowany kolejny Graffiti Jam. Głównymi gośćmi będą sławy polskiej sceny graffiti – Riamone i Tuse. Miejmy nadzieję, że pogoda dopisze jak rok temu i będziemy w stanie tak zorganizować ten miting, aby malowaniu towarzyszyła muzyka, a bboys (czyli tancerze break dance – dop. aut.) mogli zaprezentować swoje umiejętności – mówi Miłosz „Czez” Wołkowicz, jeden z głównych organizatorów imprezy, założyciel Most Blunted.
To jednak nie koniec atrakcji. Organizatorzy planują także 3 maja 2013 after party, które zorganizowane zostanie w klubie Plastelina. W zeszłym roku zagrali tu Numer Raz i DJ Abdool. Kto wystąpi w tym roku? Na razie wiadomo, że będą to raperzy z Koszalina: Peti, który o własnych siłach nagrał niedawno bardzo udany album „iLove”, raper Neile, który niedawno rozpoczął współpracę z wytwórnią MaxFloRec należącą do znanego rapera Rahima z Paktofoniki, a także Kręcioł i Piotrush ze składu Lepiej Niż Było oraz skład Tacy Dziani A Spłukani. Bilety na after party wkrótce pojawią się w przedsprzedaży w cenie 10 złotych, a w dniu imprezy kosztować będzie 15 złotych.

Most Blunted nie odsłania jednak jeszcze wszystkich kart i szykuje dla miłośników kultury hip-hopowej kolejne atrakcje, o których będzie informować na bieżąco.

autor: Mariusz Rodziewicz
kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.