platforma blogowa portalu głos koszaliński

Grunge Unplugged w Radiu Koszalin może zaskoczyć fanów! [wygraj bilet]

Już w czwartek 18 kwietnia 2013 od godz. 19 w studiu Radia Koszalin królować będzie grunge w wersji akustycznej. Fani tej muzyki mają jeszcze ostatnią szansę na zdobycie bezpłatnych wejściówek na koncert.

Henryk Rogoziński (bas) oraz Adrian Rozenkiewicz (gitara) - muzycy projektu Grunge Unplugged RK. / Fot. Jarosław Ryfun

Henryk Rogoziński (bas) oraz Adrian Rozenkiewicz (gitara) – muzycy projektu Grunge Unplugged RK. / Fot. Jarosław Ryfun

Nirvana, Pearl Jam, Alice In Chains, Soundgarden – te zespoły zna każdy szanujący się fan rocka. Ich utwory, a także kilku innych kapel ze Seattle będzie można usłyszeć podczas „Koncertu w kratę – Grunge Unplugged Radia Koszalin”. W studiu koncertowo-nagraniowym im. Czesława Niemena wystąpi kilkunastu muzyków w Koszalina i okolic.
Jednym z pierwszych muzyków zaproszonych do tego koncertu był Henryk Rogoziński, basista zespołu Kaboom! – Grunge w latach 90-tych był mi bardzo bliski. Słuchałem tej muzyki, miałem nawet zespół grunge’owy. Nie mieliśmy wokalisty, a wokalistkę i z The Nameless trafiliśmy na festiwal w Jarocinie. Kiedy więc dostałem tę propozycję zgodziłem się od razu. To dla mnie okazja do odświeżenia sobie tej muzyki, pobawienia się nią, podania jej w innej – mówi Henryk Rogoziński, który stał się muzycznym mózgiem tego przedsięwzięcia.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Tg0DaWZ-krY[/youtube]
Przyznaje jednak, że praca na próbach, choć przyjemna, to nie zawsze była łatwa. – Najtrudniej było zebrać wszystkich muzyków i wokalistów na jednej próbie, co jednak się udało. I wtedy okazało się, że osiągnąłem przyjamniej jeden sukces: to bardzo fajna paczka ludzi, która wytwarza pozytywną atmosferę. Każdy ma coś do powiedzenia, ale i potrafi słuchać uwag innych – wyjaśnia basista.

 
Główny zespół tworzą także gitarzysta 4. Piętra – Adrian Rozenkiewicz i perkusista Grupy Projekt Darek Bendyk. Zagrają również gitarzyści Przemek Olszewski i Patryk Lachowicz oraz Adam Stefański na fortepianie. W niektórych utworach wspomagać ich będą: Artur Orłowski na saksofonie, Maria Kozłowska na instrumentach perkusyjnych i Ewa Jachimowicz na skrzypcach. Samych wokalistów będzie aż ośmiu: Jola Tubielewicz (The Popcorn), Monika Kazyaka, Radek Czerwiński (Kaboom!, Mr Zoob), Piotr „Berial” Kuzioła (Betrayer), Mariusz Puszczewicz (4. Piętro), Remigiusz „Mickey” Błaszków (Ivona, Duet Skarpety), Mariusz Kózka.

 

Gościem specjalnym będzie Jacek Barzycki, koszaliński muzyk znany z zespołu Gdzie Cikwiaty, którego pierwsza płyta wydana w 1994 roku pachniała grunge’m. Ta część koncertu może być bardzo interesująca, bo… – Wystąpimy w trio: fortepian (Adam Stefański), gitara akustyczna (Przemek Olszewski) i ja (śpiew). Skład zespołu jest autorskim pomysłem Adriana Adamowicza. Nigdy wcześniej razem nie występowaliśmy. Będzie to swoisty,ale jak sądzę udany, eksperyment – przyznaje Jacek Barzycki.
Także Henryk Rogoziński uważa, że dla wielu fanów gatunku koncert może być zaskoczeniem: – Część utworów postanowiliśmy zagrać w nieco inny sposób. Szczególnie te uznawane za hymny grunge’u, klasyczne dla poszczególnych zespołów.

Wstęp na koncert jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona. I bilety rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. – W poniedziałek rozpoczęły się zapisy na koncert pod adresem mailowym na tzw. pulę internetową. Tego samego dnia zapisy się skończyły, bo bilety rozeszły się natychmiast. Kolejną drogą by trafić na koncert jest telefon do Przebojowego Radia Koszalin od poniedziałku od godz. 13. I oczywiście założenie grunge’owej koszuli w kratę – mówi Adrian Adamowicz, organizator koncertu.

Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ >>> Koncert w kratę – Grunge Unplugged Radia Koszalin

* * *

UWAGA! GraMuzyka ma też cztery jednoosobowe zaproszenia na koncert!Aby zdobyć jedno z nich wystarczy obejrzeć zamieszczony w tym artykule film i podać tytuły utworów oraz nazwy zespołów, które w oryginale wykonują te kompozycje. Im więcej utworów rozpoznacie, tym lepiej. Odpowiedzi proszę wysyłać do wtorku do godz. 12 na adres mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl w tytule wpisując: Grunge Unplugged. Proszę też o podanie swojego imienia i nazwiska oraz telefonu kontaktowego. Zwycięzcy zostaną poinformowani telefonicznie o sposobie odebrania wejściówki. Powodzenia!

* * *

autor: Mariusz Rodziewicz
kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.