platforma blogowa portalu głos koszaliński

Rapskul w Darłowie

Rapskul, czyli nietypowa szkoła hip-hopu już 12 kwietnia 2013 zawita do Darłowa. Podczas zajęć dzieciaki dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy na temat kultury hip-hopowej.

Rapskul, warsztaty w Radiu Koszalin / fot. Radek Koleśnik

Rapskul, warsztaty w Radiu Koszalin / fot. Radek Koleśnik


Rapskul to inicjatywa Arka Wilmana, który w Radiu Koszalin prowadzi autorską audycję „Rapnejszyn”, w której przybliża słuchaczom nie tylko muzykę hip-hopową, ale także całą kulturę związaną z tym nurtem. Postanowił więc zorganizować nietypowe zajęcia dla uczniów ze szkół podstawowych, na których dzieciaki mają możliwość zapoznania się z historią hip-hopu, rapem, czyli umiejętnością składania rymów, skreczowaniem na gramofonach, sztuką produkcji podkładów muzycznych, beat boxem, czy też tańcem break dance.

 

– Pierwsza edycja odbyła się 1 marca w Radiu Koszalin, na której udział wzięło kilkudziesięciu uczniów. Jednak od samego początku moim zamiarem było wyruszenie z Rapskulem w teren, do innych miast w naszym regionie – mówi Arek Wilman. – Wraz z moimi nauczycielami jako pierwsze miasto odwiedzamy Darłowo. Już wiem, że w zajęciach weźmie udział około stu uczniów.
A kto poprowadzi zajęcia? Wśród wykładowców będą koszaliński raper Tomek „Zolen” Toczyłło, który wydawał swoje solowe albumy i jest członkiem skłądu Eurobussiness oraz Błażej „B.A.D” Tomiak, który ma naswoim koncie bardzo dobrze przyjęty album „Demo* Kontrast”. Ten drugi już w Koszalinie prowadził zajęcia z rymowania i dzieciaki były zachwycone tymi zajęciami, szczególnie tworzeniem własnych rymów. Lekcję skreczowania poprowadzi DJ Zaju z Koszalina, a DK i Partaq będą odpowiedzialni za część poświęconą tworzeniu muzyki hip-hopowej.
Rapskul odbędzie się w piątek w Darłowskim Ośrodku Kultury. Początek o godz. 10.

autor: Mariusz Rodziewicz
kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.