platforma blogowa portalu głos koszaliński

Jacek Barzycki gościem specjalnym Koncertu w kratę – Grunge Unplugged RK

– Muzyka ze Seattle była odpowiedzią zespołów o rodowodzie alternatywnym na dominującą ówcześnie modę na polakierowany i natapirowany glamowy pełen cekinów styl w kulturze pop – mówi Jacek Barzycki, koszaliński muzyk znany z zespołu Gdzie Cikwiaty. To gość specjalny koncertu Grunge Unplugged Radia Koszalin.

Jacek Barzycki i Przemek Olszewski podczas prób do koncertu grunge'owego. / fot. Mariusz Rodziewicz

Jacek Barzycki i Przemek Olszewski podczas prób do koncertu grunge’owego. / fot. Mariusz Rodziewicz

„Koncert w kratę – Grunge Unplugged Radia Koszalin” zbliża się wielkimi krokami. Odbędzie się już 18 kwietnia 2013 r. o godz. 19 w studiu Radia Koszalin. Wystąpi w nim kilkunastu muzyków z Koszalina i okolic.Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ >>> Koncert w kratę – Grunge Unplugged Radia Koszalin

 

Gościem specjalnym tego koncertu będzie Jacek Barzycki, znany wszystkim świetnie z zespołu Gdzie Cikwiaty, który w 1994 roku wydał swoją debiutancką płytę. Jest ona przepięknie przesiąknięta grunge’m. Wystarczy sięgnąć do dźwięków takich utworów jak „Błazen (Wyciskacz łez)”, „Mógłbym zabić”, czy choćby do „Lewituję”, by poczuć ducha Seattle.

– Muzyka ze Seattle była odpowiedzią zespołów o rodowodzie alternatywnym na dominującą ówcześnie modę na polakierowany i natapirowany glamowy pełen cekinów styl w kulturze pop. Wykonawcy często w roboczych łachach i butach nie mieścili się w tym kanonie. Słusznie zwrócił uwagę jeden z moich kolegów, że flanelowe koszule w kratę otrzymywali także pracownicy w polskich stoczniach jako ubrania robocze. Ważną różnicą były też treści zawarte w tekstach tych zespołów mówiące o prawdziwych, a nie wydumanych problemach – stwierdza Jacek Barzycki.

I w taki sposób wraca myślami do 1994 roku: – W dobie mnożących się „Talent Shows” zwycięstwo zespołu Gdzie Cikwiaty w najbardziej prestiżowym konkursie dla muzyków rockowych w 1994 roku nabiera zupełnie nowego znaczenia. Tak spektakularnego sukcesu nie powtórzył żaden rockowy koszaliński zespół do tej pory. Kontrakt płytowy, deszcz nagród i fantastycznie przygotowana trasa koncertowa, gdzie w ciągu dwóch tygodni zobaczyło nas kilkanaście tysięcy widzów, to robi wrażenie tym bardziej że nie dysponowaliśmy wtedy telefonami komórkowymi, komputerami, a o facebooku nikt nawet nie marzył.

Już w czwartek będzie można lidera i założyciela Gdzie Cikwiaty zobaczyć na żywo w Radiu Koszalin. To będzie z pewnością magiczny występ. Tym bardziej, że… – Wystąpimy w trio: fortepian (Adam Stefański), gitara akustyczna (Przemek Olszewski) i ja (śpiew). Skład zespołu jest autorskim pomysłem Adriana Adamowicza. Nigdy wcześniej razem nie występowaliśmy. Będzie to swoisty,ale jak sądzę udany, eksperyment.

Wstęp na ten koncert jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona. Bilet można będzie zarezerwować od poniedziałku 15 kwietnia 2013 r. w godz. 13-16 dzwoniąc do Przebojowego Radia Koszalin. Ale UWAGA! Już wkrótce na GraMuzyka do wygrania będą 4 jednoosobowe zaproszenia zna ten koncert. Śledźcie więc bloga uważnie!!! 🙂

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.