platforma blogowa portalu głos koszaliński

Alice In Chains „The Devil Put Dinosaurs Here”. Nowa płyta 28 maja 2013

Alice In Chains jeszcze przed wakacjami wyda swój nowy album zatytułowany „The Devil Put Dinosaurs Here”. Promują go już dwa single: „Hollow” oraz „Stone”.

Pierwszy singiel z „The Devil Put Dinosaurs Here” pojawił się na początku 2013 roku. Był nim utwór „Hollow”. Powolny, mroczny, potężnie brzmiący. Jakby utwór ten był płynną kontynuacją poprzedniego albumu „Black Gives Way To Blue” z 2009 roku.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hmSeWqmlqYs[/youtube]

 

Od 5 kwietnia 2013 roku można posłuchać kolejnego utworu – „Stone”.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Z68M4LE33FQ[/youtube]

Warto tu przypomnieć, że „The Devil Put Dinosaurs Here” będzie drugą płytą nagraną przez Alice In Chains od śmierci Layne’a Staley’ego. Najpierw Jerry Cantrell, czyli gitarzysta i główny kompozytor zespołu próbował szczęścia wydając solowe albumy: „Boggy Depot” w 1998 roku i „The Degradation Trip” w 2002 roku. Potem postanowił wskrzesić Alice In Chains z pomocą nowego wokalisty Williama DuValla.

Gitarzysta grupy Jerry Cantrell w wywiadzie dla magazynu „Revolver” przyznał: „Sądzę, że nie będziecie zaskoczeni tym co usłyszycie. To po prostu my, choć album będzie naprawdę unikalny. Znajdą się na nim elementy charakterystyczne dla wszystkich naszych wcześniejszych albumów, a jednocześnie ten materiał różni się od wszystkiego co do tej pory nagraliśmy. Generalnie, to kolejny rozdział w historii Alice in Chains i wszystko wskazuje na to, że będzie on bardzo ważny”.

Czy tak faktycznie będzie. Poczekajmy do 28 maja 2013 roku.

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.