platforma blogowa portalu głos koszaliński

Stone Sour „House Of Gold And Bones Part 2”. Premiera 8 kwietnia 2013

Stone Sour, czyli kapela, której liderem jest Corey Taylor – wokalista zespołu Slipknot – wydała nową płytę. To druga część albumu „House Of Gold And Bones”.

Stone Sour - House Of Gold And Bones pt. 2

Stone Sour – House Of Gold And Bones pt. 2

Pozostać dojrzewającym nastolatkiem czy jednak wejść w dorosłe życie ze wszystkimi tego konsekwencjami? To kwestia, którą musi rozstrzygnąć bohater koncepcyjnego albumu kwartetu Stone Sour. Dowodzony przez Coreya Taylora ze Slipknot zespół, opowiedział historię w 23 piosenkach podzielonych na dwie części. Pierwszą poznaliśmy kilka miesięcy temu. Oto druga z nich.

 

„Chcieliśmy czegoś wyjątkowego, a wszystko zaczęło się od tego, że Corey opowiedział nam o swoim pomyśle na płytę koncepcyjną. To było coś naprawdę dużego kalibru. Każdy z nas w pełni się zaangażował i dał z siebie wszystko” – opowiada gitarzysta Josh Rand.

 

Zaś pomysłodawca, Corey Taylor, mówi w ten sposób: „Jeżeli nigdy nie ryzykujesz, nigdy niczego nie zyskasz. W muzyce jest jeszcze wiele form, z którymi do tej pory nie miałem do czynienia. Moja ekscytacja »House Of Gold & Bones« była ogromna, bo wiedziałem, że przekraczamy tą płytą pewną granice”.Stone Sour ryzyko na pewno się opłaciło.

 

Pierwsza część „House Of Gold & Bones” zebrała doskonałe recenzje. Druga odsłona opowieści zapowiada się ciekawie.

 

Corey: „Druga część jest znacznie mroczniejsza. Poza tym, to zupełnie inna płyta. Pod wieloma względami przypomina soundtrack do filmu”.

 

Corey i Jim Root zabrali się za pisanie piosenek krótko po tym, jak skończyli trasę koncertową ze Slipknot. Za przygotowanie historii odpowiedzialny był Taylor, który w międzyczasie odnotował spory sukces na polu literackim książką „Seven Deadly Sins”. Z pomocą Davida Bottrilla prace zakończyły się w ciągu trzech miesięcy.
W studiu z Coreyem, Jimem, Joshem i Royem Mayorgą współpracował gościnnie basista Skid Row, Rachel Bolan, który zastąpił Shawna Economackiego, który pożegnał się z zespołem w 2012 roku. Warto też zaznaczyć, że „House Of Gold & Bones” to nie tylko płyta. To również szczególne wideoklipy, mnóstwo działań w sieci (strona internetowa poświęcona płycie, pełna niespodzianek dla fanów), specjalne opakowanie, wyjątkowe pod względem klimatu koncerty, jak również komiks, w którym zostanie rozwinięta historia bohatera. Bohatera, w którym Corey zawarł podobno niemało ze swoich życiowych doświadczeń. Projekt wespół z Dark Horse Comics obejmie cztery numery, rysowane przez Jasona Shawna Alexandra (m.in. „Empty Zone”, „Batman”, „Abe Sapien”). Pierwszy pojawi się 17 kwietnia 2013. Bądźcie więc bardzo czujni.

(materiały prasowe)

Komentowanie wpisu jest wyłączone.