platforma blogowa portalu głos koszaliński

Senser „To The Capsules”. Nowa płyta w 2013 roku

Senser, brytyjska kapela łącząca w swojej muzyce metal z hip-hopem i elektroniką szykuje nowy album. „To The Capsules” ma się pojawić w 2013 roku. Na razie można posłuchać singla „Witch Village”.

Senser - To The Capsules

Senser – To The Capsules

Senser powstał pod koniec lat 80-tych XX wieku. Swoją pierwszą płytą „Stacked Up” wydaną w 1994 roku zrobiła spore zamieszanie na scenie muzycznej. Singiel „Age Of Panic” powalał agresją, mocnymi metalowymi riffami i zaangażowanym rapem Heithama Al Sayeda. Płyta ta nie była jednak typowym rapcore’ową produkcją. Oprócz metalu i rapu można tam było znaleźć dużo elektroniki, także tej lżejszej, bardziej chilloutowej, którą uzupełniała wokalistka Kerstin Haigh. Zresztą on potrafi nie tylko zaśpiewać, ale i zarapować.

Kapela ta była znana polskim fanom metalowych brzmień głównie dzięki teledyskowi do wspomnianego już wcześniej „Age Of Panic”, który można było oglądać na MTV. Później jednak Senser zniknął z oczu i uszu. Przynajmniej moich. Po kilkunastu latach przypomniałem sobie o tym zespole, kiedy trafiłem na album „SCHEMatic” z 2004 roku (bardzo dobry zresztą). Okazało się wtedy, że kapela ta od czasów „Stacked Up” nagrała również płytę „Asylum” (1998) i „Parallel Charge” (2001) oraz „How To Do Battle” (2009), ale w Polsce były one raczej niedostępne w sprzedaży. Tu oczywiście z pomocą przychodzi Internet.

Całkiem niedawno trafiłem na informację (Facebook dobry na wszystko), że Senser szykuje się do wydania kolejnego albumu „To The Capsules”. Czekam na ten krążek zastanawiając się jednocześnie, czy będzie w dystrybucji w Polsce. A oto pierwszy singiel – „Witch Village”.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Ix9QEZ4lUjI[/youtube]

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.