platforma blogowa portalu głos koszaliński

Kryterium Jazzu: Mike Russel i Black Heritage w Koszalinie

5 kwietnia 2013 roku o godz. 19 w sali widowiskowej CK105 wystąpi Mike Russel i zespół Black Heritage. Bilety kosztuję 35 zł.

Skład zespołu:

Mfa Kera – wokalistka z Madagaskaru
Mike Russel – amerykański gitarzysta oraz wokalista
Famson Akinola – perkusjonalia- Nigeria
Kwame Somertime- basista z Ghany
Joe Dicarl- perkusista z Nowego Jorku
Formacja, w której obok Mike Russella pojawi się znana czarnoskóra wokalistka Mfa Kera. Zespół gra muzykę etniczną i afrykańską, z elementami bluesa, salsy, gospel, reggae, jazzu, funky czy rapu.Mfa Kera urodziła się na Madagaskarze. Swoją karierę rozwijała wśród najlepszych, jak Mickey Barkey, John Lee Hooker czy Milton Buckner. W filmie „The Adventure Of Jazz” śpiewa w otoczeniu takich sław, jak Duke Ellington, Louis Armstrong i George Benson.
Mike Russell to amerykański gitarzysta, wokalista i kompozytor, założyciel jazz-rockowej formacji Walter Forest, która w latach 70. Współpracowała z Andym Warholem.Wielkim sukcesem w karierze kompozytorskiej Russella była płyta „Black Woman” nagrana przez Glorię Taylor i nagrodzona statuetką Grammy.

W 1996r. Russell założył zespół o nazwie MIKE RUSSELL BAND, łączący jazzowo-soulowo funkowe brzmienia. Polskiej publiczności dał się poznać na festiwaluJazz Piknik nad Zalewem oraz Hanza Jazz Festiwal.

(materiały prasowe)

Komentowanie wpisu jest wyłączone.