platforma blogowa portalu głos koszaliński

2. edycja Bałtyk Festiwal Media i Sztuka. Czas zgłoszeń zespołów

5 tysięcy złotych i 50 godzin w studiu nagraniowym Radia Koszalin – to główna nagroda 2. edycji Bałtyk Festiwalu Media i Sztuka. Zespoły muzyczne już mogą zgłaszać się do konkursu.

Hatbreakers, jeden z uczestników pierwszej edycji festiwalu. / fot. Rafał Nagórski

Hatbreakers, jeden z uczestników pierwszej edycji festiwalu. / fot. Rafał Nagórski


W konkursie Bałtyk Festiwalu Media i Sztuka może wziąć udział każdy zespół grający dowolny gatunek muzyczny, z dowolnego zakątka Polski. Pod tym względem nie ma żadnych ograniczeń. Jednak aby wziąć w nim udział są dwa bardzo ważne warunki: utwór zgłoszony do konkursu musi być w języku polskim i musi on być premierowy, czyli nie publikowany wcześniej na płycie. Organizator konkursu, czyli Radio Koszalin czeka na zgłoszenia do 31 maja. Wszelkie szczegóły i regulamin można znaleźć na oficjalnej stronie www.baltykfestiwal.pl
Jak dotąd zgłosiły się już 24 zespoły, które chcą powalczyć o „Bursztynowy Mikrofon”, 5 tysięcy złotych i 50 godzin w studiu nagraniowym. Pochodzą w różnych części Polski, m.in. z Legnicy, Krakowa, Warszawy, Ostródy, Wodzisławia, a także z naszego regionu np. z Połczyna Zdroju. Rozstrzał stylistyczny tych wykonawców też jest bardzo duży, bo są zgłoszenia rock and rollowców, hip-hopowców i twórców muzyki elektronicznej.
– Spośród wszystkich zgłoszeń do finału konkursu, który odbędzie się w 13 lipca w Darłowie zostanie wybranych maksymalnie dziecięć zespołów. Dziewięć z nich wybierze profesjonalne jury, a jedna kapela zostanie wyłoniona w głosowaniu internetowym na Facebooku – mówi Sylwester Podgórski, kierownik redakcji muzycznej Radia Koszalin.
Warto tu przypomnieć, że do pierwszej edycji festiwalu zgłosiło się aż 78 zespołów. W finale znalazło się 10 zespołów. Główną nagrodę, czyli „Bursztynowy Mikrofon” otrzymał zespół TakLoopNie, który zdobył także Nagrodę Dziennikarzy. Nagroda Publiczności trafiła wtedy do zespołu Fluktua ze Słupska. Przesłuchania konkursowe były rejestrowane przez Radio Koszalin, które wydało płytę z tego wydarzenia. Była to więc dodatkowa nagroda dla wszystkich zespołów biorących udział w konkursie.

autor: Mariusz Rodziewicz
kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.