platforma blogowa portalu głos koszaliński

Koncert w Koszalinie: Steve Wilkinson i Tres Hombres

Już w poniedziałek 8 kwietnia 2013 roku w koszalińskim klubie Kawałek Podłogi będzie można na żywo posłuchać bluesa i jazzu. Wystąpi tu Steve Wilkinson.

Steve Wilkinson

Steve Wilkinson


Steve Wilkinson to pochodzący z nowojorskiego Brooklynu 63-letni wokalista grający na gitarze, harmonijce ustnej, a także na perkusji i na tarze. W kręgu jego muzycznych zainteresowań jest blues, jazz, soul i muzyka korzeni z delty Mississippi. Muzyką tą od dzieciństwa nasiąkał za sprawą mamy, która puszczała mu płyty Elli Fitzgerald, Louisa Armstronga, czy Muddy’ego Watersa. Takiej muzycznej mieszanki można się więc spodziewać po koszalińskim koncercie, na którym wystąpi wspólnie z polsko-portugalskim trio Tres Hombres.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=T0TpgfuJCwo[/youtube]

Urodzony w 1950 roku Steve Wilkinson od najmłodszych lat fascynował się muzyką, a sprzyjała temu nie tylko matka, ale także i Nowy York, w którym się wychowywał. Jako młodziniec poznał m.in. Johna Lenona czy Jimmiego Hendrixa. Gdy miał 18 lat nagrywał w słynnym Plant Studio’s w New York gdzie poznał i nagrywał z takimi muzykami jak Keith Moon, Debbie Harry, Mitch Mitchell, czy Paul McCartney.

Muzyk ten żyje muzyką i z muzyki, bo ciągle jest w trasie i za swój dom uznaje każde miejsce, w którym się pojawi. Jak sam twierdzi, najważniejsi dla niego są ludzie i muzyka. W Europie mieszkał już we Włoszech, Niemczech oraz Holandii gdzie współpracował z najlepszymi lokalnymi muzykami tworząc od akustycznych bluesowych składów po wieloosobowe soulowe bigbandy. Ten koszaliński koncert będzie więc niewątpliwie prawdziwą gratką dla wszystkich fanów czarnego bluesa prosto ze Stanów Zjednoczonych.

Początek koncertu Steve’a Wilkinsona i Tres Hombres zaplanowany jest na godz. 20. Bilety można kupić w przedsprzedaży za 30 zł. W dniu koncertu kosztować będą 45 złotych.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=bEEuSIaHyQ0[/youtube]

autor: Mariusz Rodziewicz
kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.