platforma blogowa portalu głos koszaliński

Pani Galewska „The Best Of”. Premiera marzec 2013

Aleksandra Galewska, której możliwości wokalne można było usłyszeć w pierwszej edycji programu telewizyjnego „The Voice Of Poland” wydała debiutancki album jako Pani Galewska. Nosi on tytuł „The Best Of”.

Pani Galewska - The Best Of

Pani Galewska – The Best Of

Aleksandra Galewska  jest wokalistką, skrzypaczką, kontrabasistką – fanatyczką muzyki. Uwielbia też absurdalny humor, przerabia również ubrania na swój styl, dając im więcej życia i charakteru.

Debiutancka płyta Pani Galewskiej „The Best Of” jest zbiorem 10 utworów, które powstały w wyniku analizy i fascynacji autorki wieloma gatunkami muzycznymi.  Początkowo utwory tworzone były na kwartet jazzowy + wokal , miała to być muzyka bez tekstów, gdzie wokal  miał pełnić równoważną z instrumentalistami rolę. Płyta miała być nagrana i wydana własnym sumptem w 2011 r., na szczęście jeden z muzyków wystawił skład do wiatru i materiał muzyczny musiał przeczekać chwilę w teczce.  Nie czekał długo, gdyż na przełomie roku 2011/2012 nadeszło pasmo sukcesów.

Pani Galewska pojawiła się w The Voice of Poland i od razu zwróciła na siebie uwagę jurorów i telewidzów. Przez cały okres swojego pobytu w programie – od początku do przedostatniego odcinka, zgarniała największą liczbę głosów, które pozwalały bezstresowo i z wiarą w to co się robi przechodzić do kolejnego etapu. To udowodniło Pani Galewskiej, że jej istnienie potrzebne jest nie tylko dzieciom upośledzonym, z którymi pracowała jako muzykoterapeuta i prowadząca zajęcia muzyczno-rytmiczne, ale również wielu Polakom zasiadającym przed telewizorem w celu odnalezienia czegoś wartościowego „w tym całym showbiznesie”.
Będąc wdzięczna za te doświadczenia  odkurzyła teczkę z materiałem dźwiękowym  i postanowiła, że da światu to, co najlepsze – stąd tytuł.

W roku 2012 podpisała kontrakt fonograficzny i nagrała swoje utwory z muzykiem i producentem, Janem Smoczyńskim.  Uczestniczyła też w tworzeniu najnowszej płyty zespołu T.Love „Old is Gold”, który zaprosił Panią Galewską do  zaśpiewania w trzech utworach.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=w9wRpOkCiEg[/youtube]

(materiały prasowe)

Komentowanie wpisu jest wyłączone.