platforma blogowa portalu głos koszaliński

Mikromusic „Piękny koniec”. Nowy album 2013

„Piękny koniec” to płyta inna od pozostałych krążków Mikromusic, gdzie „koniec” oznacza również początek czegoś nowego. To album najmniej jazzowy, transowy, zahaczający momentami o rockowe dźwięki.

Mikromusic - Piękny koniec

Mikromusic – Piękny koniec

Produkcją płyty zajął się tym razem Dawid Korbaczyńki. Wiele utworów to piosenki, które pierwotnie miały trafić na solowy projekt Natalii Grosiak, dlatego jest inaczej. Jednak między warstwami dźwięków pozostaje smak znanego wszystkim Mikromusic. „Piękny koniec” to rozważania o śmierci, miłości  i końcu wszechświata, mimo wszystko z dystansem i przymrużeniem oka.

Mikromusic to grupa łącząca piękne melodie, kunszt warsztatowy oraz wspaniałą koncertową energię. Muzyka zespołu to fuzja jazzu, trip-hopu, rocka, czasem też muzyki ludowej. Okazuje się, że takie pozornie różne gatunki muzyki, tutaj współbrzmią nadspodziewanie spójnie. Enigmatyczny głos wokalistki – Natalii Grosiak, jest prawdziwą wizytówką zespołu, który z roku na rok zyskuje coraz większe uznanie.

Mikromusic ma na koncie cztery płyty: „Mikromusic” (2006 r), „Sennik” (2008 r), „Sova” (2010 r) oraz koncertowe CD i DVD „Mikromusic w eterze” (2012 r).

Natalia Grosiak – wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. W 2006 roku reprezentowała Polskę w Melbourne na Red Bull Music Academy, co zaowocowało współpracą z wieloma zagranicznymi artystami, między innymi z Pascalem Bideau (zaśpiewała w muzyce do filmu „Grown ups”), Tor Cesay (w piosence „From women to women” wydanej w Wielkiej Brytanii i Japonii), a także z Sofie Loisou – australijską producentką. W Polsce znana jest ze współpracy między innymi z Andrzejem Smolikiem, Jankiem Młynarskim i L.U.C-iem.

(materiały prasowe)

Komentowanie wpisu jest wyłączone.