platforma blogowa portalu głos koszaliński

Indios Bravos w Kreślarni. Koncert 24 marca 2013

Jedna z najbardziej znanych kapel z nurtu reggae, czyli Indios Bravos zagra w niedzielę 24 marca 2013 koncert w koszalińskim klubie Kreślarnia.

Juwenalia 2011 - Indios Bravos
Juwenalia 2011 – Indios Bravos

Choć założony przez Piotra Banacha zespół Indios Bravos kojarzony jest przede wszystkim właśnie z klimatami jamajskiego reggae, to w ich muzyce można znaleźć także wiele odniesień do bluesa i rocka. Nie można jednak się temu dziwić, bo przecież Piotr Banach przez wiele lat grał w szczecińskim zespole Hey. Pod koniec lat 90-tych postanowił odejść z tego zespołu i skupić się na projekcie muzycznym, który tworzył wraz z wokalistą Piotrem „Gutkiem” Gutkowskim.

Choć założenie Indios Bravos datuje się na 1997 rok, to koncertuje on dopiero od 2003 roku i od tamtej pory zespół wystąpił m.in. na He- ineken Open’ er Festival, w Jarocinie, na Coke Festiwalu, czy Przystanku Woodstock. Na tym ostatnim wystąpili dwukrotnie, odbierając w 2007 roku z rąk Jurka Owsiaka nagrodę Złotego Bączka przyznawaną przez publiczność za najlepszy występ festiwalu.

Zespół ten miał już okazję występować także w Koszalinie, po raz ostatni w 2011 roku w amfiteatrze podczas Juwenaliów Politechniki Koszalińskiej.

– Muzyczny eklektyzm był zawsze wizytówką Indios Bravos. Nigdy nie chcieliśmy się zamknąć w ramach jakiegoś konkretnego gatunku. Na naszą muzykę wpływają takie gatunki jak reggae, rock, blues, a proporcje nigdy nie są jakąś zamierzoną intencją. Proces powstawania utworów przypomina trochę kuchenną improwizację. Masz składniki i przyprawy, z których, w zależności od nastroju i potrzeby, możesz ugotować dowolne danie. Tak więc jeśli coś wyjdzie bardziej pikantne, niż ktoś inny by oczekiwał, mamy w menu też inne dania – tak o swojej muzyce opowiadał wtedy Gutek, wokalista zespołu.

Tę mieszankę muzyczną będzie można na żywo usłyszeć w klubie studenckim Kreślarnia.

2 komentarze do “Indios Bravos w Kreślarni. Koncert 24 marca 2013”

  1. atax napisał(a):

    Przez te niedzielne koncerty w Kreślarni nie można posłuchać muzyki (przynajmniej od 5 lat) na żywo w Koszalinie. Najlepiej róbcie koncerty w wigilię wtedy nikt nie przyjdzie.

  2. gaga napisał(a):

    Zgadzam się z przedmówcą.