platforma blogowa portalu głos koszaliński

Stereophonics „Graffiti on the Train”. Premiera 4 marca 2013

Stereophonics powraca z nowym albumem. 4 marca 2013 roku, nakładem założonej przez nich wytwórni płytowej Stylus Records, ukazała się ósma płyta studyjna muzyków zatytułowana „Graffiti on the Train”.

Stereophonics - Graffiti On The Train

Stereophonics – Graffiti On The Train


Płyta, skomponowana przez Kelly’ego Jonesa i wyprodukowana przez niego we współpracy z Jimem Lowe, stanowi ostatni element układanki, która przedstawia nam całkiem nową odsłonę Stereophonics. Płyta powstała we współpracy z Davidem Arnoldem, który odpowiedzialny był za aranżację instrumentów smyczkowych w kilku utworach.

Kelly Jones, dla którego najważniejszym elementem piosenki jest zawsze dobrze opowiedziana historia, na najnowszej płycie przedstawia zawiłe scenariusze wydarzeń i obdarzone głębią charakteru postacie z typową dla siebie poetycką wrażliwością.

„Wchodziłem do studia wyposażony w 40 niedokończonych pomysłów, a nie 10 gotowych kawałków. W ten sposób piosenki stawały się bardziej nieprzewidywalne… Wszyscy zaangażowani świetnie bawili się przy pracy nad  powstawaniem tego albumu. Wiedzieliśmy, że robimy coś zupełnie nowego”,  mówi Jones opowiadając o narodzinach najnowszej płyty zespołu.

Album promuje świetny singiel „In A Moment”.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=VbagcoetpGw[/youtube]

Zespół Stereophonics tworzą: Kelly Jones (wokal/gitara), Richard Jones (gitara basowa), Adam Zindani (gitara) i Jamie Morrison (perkusja).

Lista utworów:
1.       We Share The Same Sun
2.       Graffiti On The Train
3.       Indian Summer
4.       Take Me
5.       Catacomb
6.       Roll The Dice
7.       Violins And Tambourines
8.       Been Caught Cheating
9.       In A Moment
10.   No One’s Perfect

(materiały promocyjne)

Komentowanie wpisu jest wyłączone.