platforma blogowa portalu głos koszaliński

Christ Agony w Koszalinie. Koncert w klubie Inferno 10 marca 2013

Znana blackmetalowa ekipa Christ Agony zagra w koszalińskim klubie Inferno w ramach trasy „Black Ritual Tour 2013”. 10 marca razem z nimi zagra zespół Feto In Fetus i Ogotay.

 

Christ Agony

Christ Agony


I znowu w koszalińskim klubie Inferno zrobi się mocno metalowo, a do tego mrocznie. Po bardzo udanych koncertach kultowego zespołu Vader, czy legendarnego Turbo znowu zagra ważna dla polskiej sceny gitarowej kapela. Zespołu Christ Agony z pewnością nie trzeba przedstawiać zwolennikom rodzimej sceny black/death metalowej. Prowadzona już od 1990 roku przez Cezarego „Cezara” Augustynowicza ekipa należy do prekursorów gatunku w Polsce, ma na swoim koncie 9 albumów i kilka innych wydawnictw. W przygotowaniu kolejny album. Przymierzamy się do nagrań dziesiątego albumu „Legacy”, chcielibyśmy, żeby płyta ukazała się jeszcze w tym roku – zdradza Reyash.
Czy na niedzielnym koncercie w Koszalinie będzie można usłyszeć nie publikowane wcześniej utwory? Tego na razie zespół nie zdradza. Muzycy są mocno zapracowani przygotowaniami do najbliższych koncertów, ale właśnie Reyash, basista Christ Agony znalazł kilka minut, żeby odsłonić rąbka tejemnicy koszalińskiego występu. – W zasadzie w dniu premiery dziewiątego albumu Christ Agony „NocturN” ruszyliśmy w europejską trasę i zagraliśmy w Niemczech, Belgii, Holandii, Anglii, Irlandii w sumie około dwudziestu koncertów. Później seria koncertów w Polsce, następnie trasa po Bałkanach, potem trasa po Ukrainie, Białorusi i Mołdawii. Sporo koncertów, tras, kilka festiwali dało naprawdę bardzo dobry odzew. Myślę, że sporym atutem był Inferno, znany przede wszystkim z Behemoth, który nagrał świetne bębny na „NocturN”. Właśnie ruszamy w kolejna trasę koncertową i w najbliższą niedzielę zagramy w koszalińskim klubie Inferno Cafe. Zagramy ponad godzinny koncert na którym wykonamy przynajmniej jeden utwór z każdego albumu. Czyli będą klasyki, utwory z 'NocturN', no i oczywiście prawie cały „Moonlight” – opowiada Reyash. – Mamy fanów w różnym wieku. Przychodzą więc wszyscy, starsi, młodsi, fani z rodzicami… I wszyscy wychodzą zadowoleni!

– A czy ci starsi fani mają jeszcze włosy, czy raczej łysiny idą w ruch przed sceną? 😉 – dopytuję. – Bardzo różnie to wygląda – uśmiecha się Reyash.
Wraz z Christ Agony do Koszalina przyjadą dwie kapele. – Oprócz nas wystąpi też towarzyszący nam na całej trasie Feto In Fetus z Warmii oraz gościnnie Ogotay, czyli ludzie z Yattering! – dodaje basista Christ Agony.

 

Pierwszy z tych zespołów to młoda załoga, która wystartowała w 2005 i dała się poznać szerszej publice za prawą debiutanckiej płyty „Far From The Truth”. Dwa lata kiełkowała nowa muzyka i dzisiaj, dzięki potrójnemu splitowi który dzielą z Fulcrum i Norylsk, Feto In Fetus prezentuje odmienione i bardzo ciekawe oblicze. Zamiast typowego death metalu mamy tu i wpływy industrialu i nieśmiały klawisz, a także zdecydowanie mroczniejszy klimat.
Bilety na koncert kosztują 15 zł w przedsprzedaży i 20 zł przy wejściu w dniu koncertu. Start o godz. 20.

autor: Mariusz Rodziewicz
kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

3 komentarze do “Christ Agony w Koszalinie. Koncert w klubie Inferno 10 marca 2013”

  1. Tom napisał(a):

    Czy będzie fotogaleria z tego koncertu ?

  2. gramuzyka napisał(a):

    I jeszcze jedna fotogaleria >>> http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/gallery?Site=GG&Date=20130311&Category=FOTOSTORY&ArtNo=311009995&Ref=PH