platforma blogowa portalu głos koszaliński

Unplugged Radia Koszalin: Kobiety w grunge’owych koszulach w kratę

Monika Kazyaka i Jola Tubielewicz to dwie kobiety, które wezmą udział w „Koncert w kratę – Grunge Unplugged Radia Koszalin”. Ta wyjątkowa impreza już w kwietniu.

Jola Tubielewicz zaśpiewa w Grunge Unplugged RK / Fot. Jarosław Ryfun

Jola Tubielewicz zaśpiewa w Grunge Unplugged RK / Fot. Jarosław Ryfun


Przyszedł czas na zdradzenie kolejnych szczegółów związanych z grunge’owym koncertem akustycznym, który zorganizowany w ramach cyklu Unplugged Radia Koszalin i zamknie jego drugi sezon. Do męskiego zespołu – który tworzą gitarzysta Adrian Rozenkiewicz, basista Henryk Rogoziński i perkusista Darek Bendyk, a uzupełnia go Przemek Olszewski na gitarze i Adam Stefański na fortepianie – dołączyły także dwie wokalistki: bardzo młoda, utalentowana Monika Kazyaka z Koszalina oraz znana już w regionie i nie tylko Jola Tubielewicz, która na co dzień śpiewa wspólnie z zespołem Popcorn. Pierwsza z nich miała już okazję gościnnie wystąpić na scenie Unplugged RK przy okazji koncertu Mr. Zoob. Z kolei Jola Tubielewicz zagra tu pełny koncert już 14 marca właśnie wspólnie ze swoim macierzystym zespołem Popcorn.
Możemy też już zdradzić, że dziewczyny zaśpiewają bardzo znane utwory z repertuaru Nirvany – uchyla rąbka tajemnicy Adrian Adamowicz, pomysłodawca i organizator cyklu koncertów akustycznych w Radiu Koszalin.
– To będzie „Come As You Are” Nirvany, śpiewa mi się go bardzo dobrze, ale też trochę boję go wykonać. To chyba legenda Kurta Cobaina tak na mnie działa – przyznała Monika Kazyaka. A jaki utwór zaśpiewa Jola? To na razie pozostaje tajemnicą.
Tajemnicą natomiast nie jest już fakt, że za wokale w projekcie grunge’owym odpowiadają także Radek Czerwiński z zespołu Mr. Zoob i Kaboom!, Mariusz Puszczewicz z 4. Piętra oraz Mariusz Kózka. Nie jest to jeszcze pełna lista wokalistów i znalazł się na niej już także m.in. Remigiusz „Mickey” Błaszków z zespołu Ivona oraz Piotr „Berial” Kuzioła, który grał i śpiewał kiedyś w zespołach Slaughter i Betrayer (ten drugi został niedawno reaktywowany). Wiadomo, że panowie zmierzą się ze znanymi utworami m.in. Pearl Jamu, Alice In Chains, czy też Stone Temple Pilots.
– Grunge lubię oczywiście przede wszystkim za charakterystyczne dźwięki tej muzyki, ale także za specyficzny ubiór: za kraciaste koszule i podarte spodnie – mówi Henryk Rogoziński, basista zespołu i wspólnie z kolegami i koleżankami przypomina, że ich marzeniem jest, by „koncert w kratę” naprawdę był w kratę. Dlatego też wszystkich, którzy chcą wybrać się na koncert już szukali w swoich szafach stare flanelowe koszule i szykowali je na kwietniowy występ.
autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

7 komentarzy do “Unplugged Radia Koszalin: Kobiety w grunge’owych koszulach w kratę”

 1. Saymoon napisał(a):

  „Piotr “Berial” Kuzioła, który grał i śpiewał kiedyś w zespołach Betrayer i Slaughter.” To „kiedyś” trochę niaktualne. Betrayer aktualnie znów aktywny, na razie tylko studyjnie, ale kto wie?

 2. gramuzyka napisał(a):

  racja! 🙂 http://gramuzyka.redblog.gk24.pl/2013/03/07/metalowy-betrayer-wraca-na-scene-plany-sa-ambitne/

 3. Radek Wu napisał(a):

  Piotr “Berial” Kuzioła jeszcze w Vaderze maczał palce 🙂 Chyba, że się mylę.

 4. bajabongo napisał(a):

  Wszystko fajnie ale Adam Stefański? ;]

 5. gramuzyka napisał(a):

  ale o co chodzi? Stefan to świetny muzyk.

 6. bajabongo napisał(a):

  Owszem muzyk świetny ale to STEFAN! ;P

 7. gramuzyka napisał(a):

  aaaa… o to chodziło! to się poprawiam, Adam „Stefan” Stefański. Może być? 🙂